‚Máme připravenou i variantu pro lockdown.‘ Pořadatelé Jizerské 50 vyčkávají na aktuální opatření

Jen tři měsíce schází do startu 54. ročníku Jizerské padesátky. Závodu, jehož podobu ovlivní aktuální epidemiologická opatření. Ne však zájem ze strany účastníků, protože počet přihlášených totiž už překročil pětitisícovou hranici.

Bedřichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

54. ročník Jizerské 50 ovlivní nejen počasí, ale i aktuální epidemická situace | Zdroj: Web Jizerské 50

Jizerská padesátka má už víc jak pět tisíc přihlášených účastníků. A to není vůbec jasná podoba 54. ročníku. Zájem o registrace je podobný, jako v předchozích letech. Jen zahraničních účastníků ubylo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jaké variatny mají pro závodníky připravené organizátoři Jizerské padesátky

„Máme nějakou ztrátu v číslech kvůli tomu, že se nám nehlásí zahraniční závodníci, kteří ale čekají na to, jaká budou povolení těsně před závodem a nakonec se přihlásí. Na výši startovného jim úplně nezáleží, ti se přihlásí,“ říká mluvčí závodu Richard Valoušek.

Organizátoři ovšem téměř každý den řeší podobu legendárního závodu a jeho 54. ročníku. Situaci jim nejvíc komplikují měnící se hygienická opatření. Připravují několik variant.

„Máme připravenou variantu, kdyby byl lockdown a startovala jen elita, tak by pro ostatní závodníky byl připraven open race, který by začal 31. ledna a byl až do neděle 14. února,“ představil jednu z možností ředitel závodu Martin Koucký. Další ovlivní aktuální situace.

„To už jsou varianty, že by se program dal vměstnat do čtyřech dnů, ale byl by ve vlnách a nejeli by všichni v neděli,“ doplnil Koucký.

Sněhové podmínky

Zkrátka, v nejbližších třech měsících se organizátoři asi moc nevyspí. Kromě vládních opatření budou sledovat také počasí a sněhové podmínky.

„Minulý týden už jsem klidné spaní měl, protože napadl sníh a byli jsme lyžovat, lidi jezdili na běžky a vypadalo to krásně. V sobotu ale přišla obleva a sníh tu není, takže spaní klidné není. Doufám, že v průběhu Vánoc zase napadne a že letos bude krásná zima. Hlavně ať se zlepší ta situace, jaká tady je.“ přeje si Martin Koucký.

54. ročník Jizerské padesátky má své místo v kalendáři od 12. do 14.února 2021.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme