Smutná se na Jizerské 50 na stupně vítězů nevešla, dojela pátá. Mužům v bílé stopě kraloval Nygaard

Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná obsadila na Jizerské 50 pátou příčku. Na vítěznou Švédku Britu Johanssonovou Norgrenovou ztratila minutu a 15 sekund, od bronzové Liny Korsgrenové ji dělilo dvacet sekund. Mezi muži se do cíle nejrychleji dostal norský závodník Andreas Nygaard.

Bedřichov (Aktualizováno: 13:22 9. 2. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Smutná

Kateřina Smutná | Zdroj: Profimedia

V mužském závodě seriálu Ski Classics obhájil loňské vítězství Nor Andreas Nygaard, který byl nejrychlejší ve spurtu pětičlenné skupiny.

Kuriózní zranění běžce na lyžích Klaeba. Norský reprezentant si zlomil prst u boxovacího automatu

Nejlepší Čech Jiří Pliska obsadil 20. místo. Trojnásobný vítěz závodu Stanislav Řezáč ztratil už v prvním stoupání kontakt s čelem a skončil ve čtvrté desítce.

Dvojnásobná vítězka Jizerské padesátky Smutná se neudržela ve skupině bojující o bronzovou medaili a v cílové rovince prohrála spurt o čtvrté místo. Nenavázala tak na druhá místa z posledních dvou let.

„Ty stupně vítězů bohužel nevyšly, ale bylo to kousek. Já jsem posledních pár kilometrů do toho opravdu šla, diváci mě hnali, že jsem ani nevěděla, kde se ve mě ta energie vzala. Bohužel to nevyšlo,“ zhodnotila Smutá pro Radiožurnál svůj výsledek v závodě.

Jizerská padesátka, závod seriálu Ski Classics v dálkovém lyžování v Bedřichově (50 km):
Muži:
1. Nygaard (Nor./Ragde Eiendom) 1:59:08,2, 2. Kardin (Švéd./Ragde Eiendom) -0,6, 3. Eliassen (Nor./Ragde Eiendom) -0,8, 4. Pedersen (Nor./Kaffebryggeriet) -1,1, 5. Gjerdalen (Nor./Ragde Eiendom) -1,3, 6. Novak (Švéd./Ramudden) -1:25,7, ...20. Pliska -1:43,7, 28. Sedláček (oba ČR/Silvini Madshus) -5:34,0, 33. Řezáč (ČR/Slavia pojišťovna) -7:17,9.
Průběžné pořadí: 1. Nygaard 1047 bodů, 2. Gjerdalen 960, 3. Pedersen 903, ...32. Řezáč 266, 38. Pliska 219, 40. Štoček (ČR/Vltava Fund) 212.
Ženy: 1. Johanssonová Norgrenová (Švéd./Lager 157) 2:16:21,3, 2. Fletenová (Nor./Ragde Eiendom) -43,4, 3. Korsgrenová (Švéd./Ramudden) -55,1, ...5. Smutná (ČR/eD system Bauer) -1:15,2, 13. Grohová (ČR/Silvini Madshus) -14:45,8, 15. Sixtová (ČR/eD system Bauer) -17:16,4.