Virtuální Jizerské padesátky se zúčastnily tisíce lidí, na výrobu ochranných pomůcek vybrali milion

Běhat na lyžích se v Česku už s výjimkou hřebenů Krkonoš prakticky nedá, počasí vybízí spíš k opalování. Přesto byl v neděli na programu závod Jizerské padesátky pro první linii. Tedy, abyste to nepochopili špatně, ve skutečnosti se vůbec nezávodilo, ale i tak si tisícovky lidí koupily virtuální startovní číslo. Padesáti korunami přispěly na výrobu ochranných pomůcek na Technické univerzitě v Liberci. Vybralo se přes milion korun.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jizerská padesátka (archivní foto). | Zdroj: Profimedia

Na startu Jizerské padesátky bývá pokaždé dost těsno, proto není divu, že občas dojde k nějakému tomu karambolu. Tentokrát žádné kolize nehrozí, ostatně na stadionu v Bedřichově už není skoro žádný sníh, ale přesto je pomyslná startovní listina závodu, který se ve skutečnosti neuskuteční, mnohem delší obvykle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Virtuální Jizerské padesátky se zúčastnily tisíce lidí, na výrobu ochranných pomůcek vybrali milion

„Mezi kolegy jsme se sázeli o to, kolik startovních míst si takto lidé nakoupí. Suverénně nejvyšší odhad byl 15 tisíc. V tuhle chvíli jsme ale na 16 tisících a dvou stech zakoupených startovných. To je bezmála 900 tisíc korun,“ říkal před „závodem“ David Douša z agentury RAUL, která je marketingovým partnerem závodu.

Legendárního dálkového běhu se prostě mohl zúčastnit kdokoliv, aniž by mazal a pak nazul lyže a následně naříkal na tu dřinu v prudkých stoupáních. Takových lidí se nakonec sešlo přes dvacet tisíc a vybralo se přes milion korun.

‚Chci vrátit zemi, kterou miluji, ještě víc.‘ Zlatan založil sbírku na pomoc Itálii, sám věnoval miliony

Číst článek

„Napadlo nás dohromady dát dohromady tuhle věc, kterou jsme pojmenovali Padesátka pro první linii. Ta padesátka symbolizuje jednak Jizerskou padesátku a jednak cenu virtuálního startovného,“ říká Douša.

A 50 korunami přispěl na výrobu ochranných pomůcek pro doktory, lékárníky nebo členy bezpečnostních složek i mistr světa ve vodním slalomu kajakář Vít Přindiš.

„Zaujalo mě to, že byli v Liberci schopní vyvinout úžasný materiál, který dokáže pomáhat. Podle mě je to krásné spojení super sportovní akce s velkou pomocí. Jsem rád, že podporují lokální české výrobce a vědce,“ říká Vít Přindiš před startem výjimečného, i když vlastně neexistujícího závodu.

David Nyč, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme