Johannes Bö udolal Fourcada na poslední střelbě a vyhrál stíhačku. Nejlepší z Čechů byl Krčmář

Nor Johannes Thingnes Bö díky suverénní poslední položce vyhrál stíhací závod na 12,5 kilometru v rakouském Hochfilzenu, druhý skončil Slovinec Jakov Fak. Nejlepším ze čtveřice Čechů v závodě byl 25. Michal Krčmář.

Hochfilzen/Rakousko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Johannes Thingnes Bö

Johannes Thingnes Bö | Foto: News Agency/Robert Henriksson | Zdroj: Reuters

Johannes Thingnes Bö vyjel do stíhacího závodu na 12,5 kilometru s náskokem na Martina Fourcada, jenže přišel o něj hned při první položce. Udělal dvě chyby a k trati si přidal tři sta metrů. Francouz také chyboval, ale pouze jednou.

Biatlonisté řeší lýtka Koukalové. 'Změna techniky za problémy nemůže,' shodují se

Z první střelby tak oba favorité odjížděli spolu a od té chvíle se hlídali. Na trati se střídali ve vedení, druhou položku odstříleli ve stejném tempu a čistě.

Francouz zaútočil při první položce vestoje. Chyboval on i jeho konkurent v boji o vítězství, ale při střelbě byl rychlejší. Odjížděl se šestivteřinovým náskokem, ale Nor ho rychle stáhl.

Rozhodující poslední střelba dopadla úplně opačně. Zatímco Johannes Thingnes Bö bleskurychle vysypal náboje do terčů, Fourcade třikrát chyboval. Nor měl jisté vítězství a Fourcade najedou vypadl ze stupňů vítězů. Vrátil se na ně až v cílové rovince v přímém souboji se Simonem Schemppem.

Ještě před nimi se z druhého místa radoval Jakov Fak ze Slovinska, který zaznamenal svůj nejlepší výsledek za poslední roky.

Nejlepší z Čechů Michal Krčmář odstartoval se startovním číslem 26 a první polovinu závodu zvládl skvěle. Obě „ležky“ zvládl bez chyby a najednou se pohyboval na hraně elitní desítky. Všechno zhatila třetí střelba a dvě chyby.

Potřetí si český reprezentant zajel trestné kolo po poslední položce a vrátil se na 25. místo. Na bodované 40. místo se se startovním číslem 46 a třemi chybami na kontě vytáhl Michal Šlesingr, mimo bodovaná umístění naopak spadl Ondřej Moravec především díky pěti střeleckým chybám.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):
Muži:
Stíhací závod na 12,5 km: 1. J. Bö (Nor.) 36:41,1 (3 trest. okruhy), 2. Fak (Slovin.) -58,8 (1), 3. M. Fourcade (Fr.) -1:10,0 (5), 4. Schempp (Něm.) -1:10,5 (4), 5. T. Bö (Nor.) -1:11,9 (2), 6. Cvetkov (Rus.) -1:12,3 (1), 7. Hofer (It.) -1:30,2 (3), 8. L'Abee Lund (Nor.) -1:35,1 (4), 9. Šipulin (Rus.) -1:38,6 (2), 10. Birkeland (Nor.) -1:42,2 (3), ...25. Krčmář -2:36,3 (3), 40. Šlesingr -3:35,8 (3), 43. Moravec -3:56,0 (5), 47. Václavík (všichni ČR) -5:06,4 (7).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 264, 2. J. Bö 238, 3. Fak 216, 4. Schempp 176, 5. T. Bö 170, 6. Fillon Maillet (Fr.) 163, ...38. Moravec 37, 41. Krčmář 33, 44. Šlesingr 23, 54. Krupčík (ČR) 9.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít