Kaisa Mäkäräinenová ovládla potřetí biatlonový Světový pohár, Kuzminovou porazila o tři body

Celkovou vítězkou hodnocení Světového poháru biatlonistek se stala Finka Kaisa Mäkäräinenová, která porazila druhou Anastasii Kuzminovou ze Slovenska o tři body. Rozhodl o tom nedělní závod s hromadným startem, kde finská závodnice skončila šestá a Kuzminová jedenáctá. Vyhrála ho Běloruska Darja Domračevová.

Ťumeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kaisa Mäkäräinenová při závodu v ruské Ťumeni

Kaisa Mäkäräinenová | Zdroj: AP/ČTK

Finská závodnice přidala k velkému křišťálovému glóbu ještě ten za hodnocení disciplíny závod s hromadným startem. Tam měla před nedělním startem stejně bodů jako Laura Dahlmeierová z Německa, ta ale skončila až dvanáctá a tak brala Mäkäräinenová malý glóbus.

Martin Fourcade získal 24. malý křišťálový glóbus, závod s hromadným startem vyhrál Maxim Cetkov

Mäkäräinenová soupeřila celý závod především s Kuzminovou. Na prvních dvou střelbách měli obě stejné skóre jedné chyby.

Na té třetí udělala Finka dvě nepřesnosti, zatímco Slovenska jednu. Hlavně díky vynikajícímu běhu zůstala finská biatlonistka v kontaktu.

Na té poslední zase jednou chybovala Kuzminová a odjížděla jako osmá a hned za ní Mäkäräinenová. Ta pak běžela daleko lépe než její slovenská soupeřka a do cíle přijela jako šestá. Kuzminová se propadla na jedenáctou příčku.

Závod s hromadným startem ovládla s jednou chyby na střelnici Běloruska Darja Domračevová. Překvapením je pak stříbro pro Slovenku Paulínu Fialkovou. Třetí doběhla Anaïs Chevalierová z Francie. České závodnice a závodníci Svěotvý pohár v Ťumeni bojkutují na prostest proti ruskému dopingu.

Kaisa Mäkäräinenová ovládla celkové hodnocení Světového poháru potřetí. První triumf si připsala v sezóně 2010/2011, kdy zvítězila před Andreou Henkelovou. Podruhé pak zvítězila v letech 2013/2014 před Torou Bergerovou.

Finále SP v biatlonu v Ťumeni (Rusko) - závody s hromadným startem:

Ženy (12,5 km): 1. Domračevová (Běl.) 35:27,4 (1), 2. Fialková (SR) -1,8 (1), 3. Chevalierová (Fr.) -6,6 (0), 4. Hinzová -9,6 (1), 5. Preussová (obě Něm.) -9,8 (2), 6. Mäkäräinenová (Fin.) -17,4 (3), 7. Eckhoffová (Nor.) -26,1 (3), 8. Horchlerová (Něm.) -26,4 (1), 9. Tačizakiová (Jap.) -29,1 (1), 10. Frolinová (Korea) -35,9 (3).
Konečné pořadí SP (po 22 závodech): 1. Mäkäräinenová 822, 2. Kuzminová (SR) 819, 3. Domračevová 804, 4. Dahlmeierová (Něm.) 730, 5. Wiererová 681, 6. Vittozziová (obě It.) 588, ...8. Vítková 545, 35. Puskarčíková 206, 59. Jislová 72, 88. Zvařičová 9, 91. Davidová (všechny ČR) 8.
Konečné pořadí závodů s hromadným startem (po 5 závodech): 1. Mäkäräinenová 216, 2. Dahlmeierová 207, 3. Hinzová 195,...18. Vítková 93, 50. Puskarčíková 4.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít