Sníh proměnil program mistrovství světa v lyžování. Alpská kombinace se přesouvá na příští pondělí

Kombinační závod žen s Ester Ledeckou, kterým měl odstartovat světový šampionát ve sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo, se v pondělí kvůli nadílce nového sněhu neuskutečnil. Novým termínem je pondělí 15. února, které bylo původně vyhrazeno jako volný den.

Cortina d'Ampezzo (Itálie) (Aktualizováno: 19:27 8. 2. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italští vojáci v Cortině odstraňují z tribun přívaly sněhu | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

„Moc jsem toho nenaspal a ve tři v noci bylo vzhledem k tomu, že padal těžký sníh, skoro jasné, že bude velmi těžké sjezdovky připravit,“ řekl ředitel závodů žen FIS Peter Gerdol. Zrušena byla kombinace i volné ježdění na závodní trati.

Ledecká má našlápnuto na medaili, shodují se bývalé lyžařské reprezentantky před mistrovstvím světa

Číst článek

Změny doznal i úterní program. Pojede se pouze superobří slalom žen, a to až od 13:00 místo původního startu v 10:30, zatímco stejná disciplína mužů byla přesunuta místo tréninku sjezdu na čtvrtek.

Pořadatelé kvůli nedělnímu dopolednímu sněžení a následnému vytrvalému dešti už předem změnili pořadí disciplín a na dopoledne přesunuli slalom, aby získali více času na úpravu trati pro super-G. Nakonec ale noční přívaly sněhu závod úplně znemožnily.

Ledecká měla do závodu odstartovat s číslem dvě po obhájkyni titulu Wendy Holdenerové ze Švýcarska. Celkem chtělo o první sadu medailí na šampionátu bojovat 34 sjezdařek.

Ledecká se těšila...

Ledecká se na kombinaci těšila, protože slalom příliš nejezdí. „Tím, že nejsem slalomářka, nebo zatím... zatím jsem ještě nerozjela svou slalomovou kariéru, tak svěťáky mi vždycky umožnily, že jsem měla větší pressure (tlak – pozn. red.) na trenéry, že budeme trénovat slalom, protože mě to strašně baví. Takže jsem ráda za mistrovství světa, že to tam bude, že to není tak, že celou sezonu nebudeme vůbec jezdit slalom,“ popsala Radiožurnálu.

Jsem ráda, že mám výkony stabilní, pochvaluje si Ledecká formu před mistrovstvím světa

Číst článek

Proto ho v posledních dnech trénovala, ale i tak tušila, že slalomem ztratí a v super-G to bude dohánět.

Úplně obráceně nad tím uvažovala Slovenka Petra Vlhová. „V super-G se může stát cokoliv, takže se budu snažit dát do toho všechno, podat maximální výkon a potom uvidíme, v jaké pozici budu, a slalom pojedu tak jako vždy. Jezdím naplno a na konci dne uvidíme, jestli to bude stačit na medaili, nebo ne,“ řekla hlavní adeptka na zlato.

Pro Ester Ledeckou to bude třetí kombinace na světovém šampionátu. A nemělo by pro ni být složité své dosavadní maximum překonat – před dvěma lety totiž skončila ve Švédsku patnáctá.

...a místo závodu trénovala

Když se trenér Tomáš Bank v půl osmé ráno dozvěděl, že závod nebude, vzal Ledeckou na vedlejší urolbovanou sjezdovku. Na ní si česká reprezentantka zkusila jeden obří slalom, jednu volnou jídzu a dvakrát se proplétala mezi slalomovými tyčemi.

„V tréninku jezdila dobře, až jsem byl překvapený. Otázka je, jak to bylo rychlé a zda to nejsou naše růžové brýle, jelikož jezdila sama, takže je to spíše naše domněnka, že jezdila dobře,“ vylíčil Bank.

Teď už se Ledecká soustředí na úterní super-G. „Bude důležité všechno. Je tam prudká i dlouhá rovinatá část. Důležité budou lyže a také to, jak se vyspí a jak bude schopná přežít tu prudkou část,“ vyhlíží Bank první disciplínu, v níž bude Ledecká patřit do úzkého okruhu adeptek na medaili.

Sněžné rolby upravují trať v Cortině. | Foto: Marco Trovati | Zdroj: ČTK / AP

Martin Charvát, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme