Ledecká před pár dny ukončila sezonu a už jí chybí sníh. 'Koukala jsem tři hodiny na teleshopping,' říká

Před jedenácti dny ukončila dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká sezonu a už se jí stýská po sněhu. Vrátí se na něj 2. května, kdy začne testovat lyže na příští sezonu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„Základ je, aby byly rychlé a já potřebuju, aby lyže i hezky držela v oblouku. Abych měla jistotu. Mám radši, když se můžu do lyže opřít a mám stabilitu," uvedla Ledecká, která brzy zamíří na ledovec Kaunertal.

Ledecká zažila na lyžích průlomový rok. 'Hodně se toho změnilo díky Ondrovi,' říká o bratrovi Tomáš Bank.

Číst článek

Při testování bude vstávat ve čtyři hodiny ráno a od pěti lyžovat, aby měla na jarním ledovci dobré podmínky. „Snad se to vyplatí,“ řekla třiadvacetiletá sjezdařka a snowboardistka.

Hledat bude i nové lyžařské boty, protože na rychlostní disciplíny má ty nejlepší prasklé. Je ale možné, že u těch opravovaných zůstane. „U mě je všechno možné, ale všichni doufáme, že to nebude potřeba.“

Olympijskou sezonu, v níž v Pchjongčchangu senzačně ovládla superobří slalom na lyžích a potvrdila roli favoritky paralelního obřího slalomu na snowboardu, si hodně protáhla díky lyžařským závodům nižších kategorií.

'Bavilo by mě dělat všechno, ale nedá se to stihnout.' Ledecká je po olympiádě pro soupeřky postrachem

Číst článek

Po návratu z hor jí první den volna a bez aktivity přišel nudný. Byla až vyvedená z míry tím, že nemusí nic dělat. „Byla jsem trošku vypnutá a koukala jsem třeba tři hodiny na teleshopping. To bylo takový hodně neplodný, ale pak jsem se vzpamatovala, dostala do pražského rytmu a v pohodě," usmála se.

Bez sportu dlouho nevydrží, proto si dvakrát zašla na oblíbený kickbox a zahrála si plážový volejbal. Bolavá záda, kvůli kterým nedojela ve finále Světového poháru v Aare super-G, má v pořádku. Ani nebyla na kontrole. „Když nemám problémy, k doktorům cíleně nechodím a neotravuju je," řekla.

Ledecké pomáhal fyzioterapeut Jakub Marek, který se rozhodl skončit. „Dá si na rok pauzu," uvedla závodnice, která doufá, že se Marek vrátí. „Teď ale vypíšu konkurz. Kdyby se někomu chtělo tahat bágly. Člověk musí být tolerantní, vstávat se mnou na rozcvičky. Být se mnou od rána do večera deset měsíců v kuse," dodala Ledecká.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme