Ledecká se chystá na sezonu. Kdo řekne olympiáda, platí pokutu deset eur, rozesmála novináře

Slovo „olympiáda“ je zakázáno před Ester Ledeckou vyslovovat. V poledne to sice bylo přesně 100 dní do zahájení her v Jižní Koreji a česká lyžařka a snowboardistka už zahájila novou sezonu, ale nejvýznamnějšími závody své dosavadní kariéry se zatím nechce moc rozptylovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„Máme v týmu pravidlo, že kdo řekne olympiáda, platí deset eur pokutu. Týká se to i vás,“ rozesmála přítomné novináře na tiskové konferenci Ester Ledecká. Vzápětí přilétl dotaz, proč takové nařízení ohledně "mezinárodních závodů v Koreji" vzniklo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ester Ledecká zavedla ve svém okolí v olympijské sezoně nové pravidlo

Aby se nedostávala tolik pod tlak? „Spíš okolí, protože se jedná také o můj realizační tým. Stejně jako pro mě se i u nich jedná o závod, který by měl být důležitý jako všechny ostatní svěťáky. Neměli bychom upřednostňovat jeden,“ vysvětlovala Ledecká. Radiožurnálu také řekla, kdo zatím na nové pravidlo nejvíce doplatil.

„Asi můj fyzioterapeut, je v tom za dvacku. Celkově pravidlo dodržují. Na konci sezony za vybrané peníze uděláme rozlučku. Kluci si dají pivo a já kolu,“ smála se zapřisáhlá abstinentka Ester Ledecká. Aby byla tahle sezona tak úspěšná jako minulá, ve které se na snowboardu stala mistryní světa a celkovou vítězkou Světového poháru, rozšířila talentovaná sportovkyně svůj trenérský tým.

Lyžařský o Ondřeje Banka, snowboardový o někdejšího vicemistra světa, Američana Reitera. Celkem se o ni po sportovní stránce stará až devět lidí. „Každý z nich má malinko jiný pohled na věc a nic se tak nezanedbá,“ těší jednu z tváří – snad si toho Ester Ledecká nevšimne, aby autor nemusel platit pokutu – projektu Radiožurnálu Olympijský rok.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme