Ledecké se nepovedl úvodní závod Světového poháru, v obřím slalomu skončila v prvním kole

Ester Ledecká skončila v úvodním závodě Světového poháru bez bodů. V obří slalomu, který nepatří mezi její hlavní disciplíny, skončila po prvním kole na 47. místě, když na postup do kola druhého jí chyběla v rakouském Söldenu více než sekunda.

Sölden (Rakousko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžařka Ester Ledecká

Lyžařka Ester Ledecká | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

Šestadvacetiletá Ledecká, která je na lyžích silná především v rychlostních disciplínách, zajela čas 1:06,65. Od postupu do druhého kola dvojnásobnou olympijskou šampionku dělilo 1,27 sekundy. Loni byla Ledecká na ledovci Rettenbach dvacátá.

00:00 / 00:00

Poslechněte si ohlasy Ester Ledecké po úvodním kole Světového poháru

„Mám takové smíšené dojmy. Mám hlavně velkou radost z tréninku, kde jsme udělali spoustu práce, i když to dneska nebylo úplně vidět. Spoustu věcí ještě nemám zautomatizovaných, bohužel se to dnes projevilo,“ řekla Ledecká Radiožurnálu.

„Obří slalom je strašně důležitá disciplína, dá se tam výborně vypilovat technika v poměrně klidné rychlosti, není to tak nebezpečné. Zatím to beru jako tréninkovou disciplínu, ve které se budu muset hodně zlepšit,“ dodala Ledecká.

První kolo vyhrála Lara Gutová-Behramiová ze Švýcarska, která vede s náskokem dvou setin před trojnásobnou vítězkou SP Mikaelou Shiffrinovou z USA. Třetí Rakušanka Stephanie Brunnerová ztrácí přes půl sekundy.

Do druhého kola nepostoupila obhájkyně malého glóbu za triumf v obřím slalomu Marta Bassinová z Itálie, která první jízdu nedokončila.

Vítězství pro Shiffrinovou

Vyhrála nakonec americká hvězda Mikaela Shiffrinová. Na druhém místě skončila Lara Gutová-Behramiová ze Švýcarska, třetí byla obhájkyně celkového prvenství Slovenka Petra Vlhová.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá za Gutovou-Behramiovou, ale ve druhém předvedla nejrychlejší jízdu a posunula se na první místo. Švýcarku porazila o 14 setin a připravila ji o třetí triumf v Söldenu a vyrovnání rekordu Slovinky Tiny Mazeové.

Šestadvacetiletá Shiffrinová si připsala třinácté vítězství v obřím slalomu v kariéře a celkový počet úspěchů zaokrouhlila na 70. Víc triumfů mají na kontě pouze Švéd Ingemar Stenmark (86) a Američanka Lindsey Vonnová (82).

Shiffrinová se také stala teprve čtvrtou lyžařkou, která dokázala vyhrát alespoň jeden závod Světového poháru v deseti sezonách za sebou. Před ní se to povedlo Švýcarce Vreni Schneiderové, Rakušance Renate Götschlové a Švédce Anje Pärsonové.

Světový pohár bude pokračovat v polovině listopadu paralelním obřím slalomem v Lech Zürsu.

Úvodní závod SP ve sjezdovém lyžování v Söldenu (Rakousko):
Ženy - obří slalom: 1. Shiffrinová (USA) 2:07,22 (1:02,82+1:04,40), 2. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,14 (1:02,80+1:04,56), 3. Vlhová (SR) -1,30 (1:03,61+1:04,91), 4. Liensbergerová (Rak.) -1,39 (1:03,43+1:05,18), 5. Tivbergová (Nor.) -1,45 (1:04,26+1:04,41), 6. Hrovatová (Slovin.) -1,59 (1:03,78+1:05,03), 7. Grenierová (Kan.) -1,85 (1:03,54+1:05,53), 8. Worleyová (Fr.) -2,06 (1:04,45+1:04,83), 9. O'Brienová (USA) -2,31 (1:04,11+1:05,42), 10. Siebenhoferová (Rak.) -2,38 (1:04,71+1:04,89), ...v 1. kole 47. Ledecká (ČR) 1:06,65.

mch, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít