Ledecké se nepovedl ani druhý sjezd sezony, v Lake Louise byla dvaadvacátá

Lyžařce Ester Ledecké nevyšel druhý sjezd Světového poháru v Lake Louise. Po dvanáctém místě v pátečním závodu si dnes pohoršila a skončila dvaadvacátá. Znovu vyhrála italská suverénka Sofia Goggiaová.

Lake Louise (Kanada) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká

Ester Ledecká | Zdroj: Reuters

Olympijská šampionka a trojnásobná vítězka hodnocení sjezdu ve Světovém poháru Goggiaová dominovala i v horších podmínkách, i když tentokrát porazila Američanku Breezy Johnsonovou „jen“ o 0,84 vteřiny, zatímco v pátek to bylo skoro o vteřinu a půl. Třetí dojela úřadující mistryně světa Corinne Suterová ze Švýcarka.

Ledecká dojela na Světovém poháru v Lake Louise dvanáctá, na vítězku ztratila přes dvě sekundy

V drobném sněžení a za horší viditelnosti udělala Ledecká drobnou chybu po startu. Větší problém přišel v odkloněné pravotočivé zatáčce. Lehce se přetočila a ztratila rychlost, která vítězce sjezdu v Lake Louise z roku 2019 chyběla ve zbytku závodu. V cíli zaostala za Goggiaovou o 2,56 vteřiny, což na trati dlouhé 3052 metrů znamenalo rozdíl 70 metrů.

Mimo dvacítku ve sjezdu Světového poháru skončila Ledecká naposledy loni v lednu v bulharském Bansku, kde po 32. místě nebodovala.

V neděli zakončí program v Lake Louise superobří slalom (18:30).

SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):
Ženy - sjezd: 1. Goggiaová (It.) 1:48,42, 2. Johnsonová (USA) -0,84, 3. Suterová (Švýc.) -0,98, 4. Hütterová -1,16, 5. Scheyerová (obě Rak.) -1,33, 6. Delagová (It.) -1,34, 7. Weidleová (Něm.) -1,44, 8. Puchnerová (Rak.) -1,52, 9. Gagnonová (Kan.) -1,60, 10. Brignoneová (It.) -1,70, ...22. Ledecká (ČR) -2,56.

Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 9 závodů): 1. Goggiaová 200 b., 2. Johnsonová 160, 3. Suterová 105, 4. Puchnerová 92, 5. Hütterová 86, 6. Delagová 80, ...15. Ledecká 31.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 365, 2. Vlhová (SR) 340, 3. Goggiaová 215, 4. Slokarová (Slovin.) 210, 5. Dürrová (Něm.) 201, 6. Liensbergerová (Rak.) 187, ...21. Dubovská (ČR) 73, 46. Ledecká 31.