Davidová se po zlatém závodě proletěla vzduchem. Na předchozí trápení zapomněla při studiu

Sama tomu prý nechtěla uvěřit, ale pohled na zlatou medaili mohl ve středu ráno Markétu Davidovou bezpečně ujistit, že se do nového dne v Pokljuce probudila jako mistryně světa. Až bude vzpomínat na vítězství ve vytrvalostním závodě, možná si hned vybaví i to, jak při oslavách padala do náruče celého týmu. Nebo na svou netradiční přípravu před zlatým závodem.

Pokljuka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportovci často říkají, že se musí držet při zemi a nelétat v oblacích. Ale co měla Markéta Davidová dělat, když ji ostatní členové týmu popadli a pak radostí vyhazovali vysoko do vzduchu?

Přehrát

00:00 / 00:00

Markéta Davidová se před zlatým závodem na MS připravovala u online přednášek. Více v příspěvku Davida Nyče

„Já to hrozně nemám ráda, takže jsem trochu trpěla. Jak člověk lítá nahoru a dolů, tak jim ani není schopný říct, ať už toho nechají. Takže jsem jen doufala, že jim za chvíli budu dost těžká, aby mě dál nevyhazovali,“ líčila Radiožurnálu čerstvá mistryně světa.

Moc lidí by asi netipovalo, že se po vytrvalostním závodě bude z reproduktorů na stadionu ozývat zrovna jméno Markéty Davidové. V předchozích dnech se v Pokljuce trápila hlavně střelecky.

Poslední ránu jsem se snažila silou vůle dotlačit, aby spadla, přiznala Davidová po životním závodě

Číst článek

„Bylo potřeba to hodit za hlavu a nerýpat se v tom víc, než bylo třeba,“ podotkla Davidová.

Česká biatlonistka nebyla na šampionátu v kdovíjakém rozpoložení a bylo na ní znát zklamání. Na jiné myšlenky tak přišla u studia.

„Už mi začal semestr, takže jsem si poslechla pár online hodin. Na chvíli mi to odvedlo myšlenky jinam a myslím si, že mi to pomohlo,“ dodala pilná studentka a možná i díky tomu také čerstvá mistryně světa v biatlonu.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme