Davidová titul mistryně světa neobhájila, ve vytrvalostním závodě dojela desátá. Slaví Öbergová

Markéta Davidová při obhajobě titulu mistryně světa ve vytrvalostním závodě obsadila na biatlonovém šampionátu v Oberhofu po třech střeleckých chybách desáté místo. Zvítězila Švédka Hanna Öbergová, která s jednou trestnou minutou nechala o 10,3 sekundy za sebou krajanku Linn Perssonovou. Bronz získala vedoucí žena této disciplíny ve Světovém poháru Lisa Vittozziová z Itálie.

Oberhof (Aktualizováno: 17:37 15. 2. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová

Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Zatímco před dvěma lety v Pokljuce střílela Davidová bezchybně, tentokrát na čistou položku dlouho čekala.

Mám radost, jak jsem to v té mlze odstřílela, říká po kariérním maximu Voborníková

Na prvních třech si připsala po jedné trestné minutě a teprve při té čtvrté trefila všechny terče. Se startovním číslem dvě pak čekala, na co to bude stačit. Chybovaly i další favoritky, takže se i tak udržela v první desítce.

„Myslím, že v té první ležce jsem měla zareagovat na vítr, ty další nevím. Možná by za tři chyby nebyl takový průšvih, kdyby tam byla trochu lepší běžecká forma. Ten běžecký čas tady bohužel není takový, jaký bych si představovala,“ sdělila své dojmy Radiožurnálu Sport Davidová.

Vítězná Öbergová potvrdila, že je ve vytrvalostním závodě na velkých akcích silná. Po zlaté olympijské medaili z Pchjongčchangu 2018 a světovém titulu z roku 2019 triumfovala potřetí v kariéře.

Mistrovství světa v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Ženy - vytrvalostní závod (15 km):

1. H. Öbergová 43:36,1 (1 trest. minuta), 2. Perssonová (obě Švéd.) -10,3 (0), 3. Vittozziová -28,0 (1), 4. Comolaová (obě It.) -48,5 (0), 5. Simonová (Fr.) -1:21,7 (3), 6. Tomingasová (Est.) -2:23,3 (2), ...10. Davidová -3:01,3 (3), 34. Vinklárková -5:11,7 (2), 37. Václavíková -5:39,2 (2), 39. Charvátová -5:42,5 (5), 45. Voborníková (všechny ČR) -6:24,3 (5).

jsu, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít