Mohla jsem se odrážet rukama a bylo by to jedno, hodnotila výkon na pětikilometrové trati Sáblíková

Od roku 2007 se stalo poprvé, že Martina Sáblíková nebyla na mistrovství světa na stupních vítězů ze závodu na 5000 metrů. Právě páté místo z oblíbené trati české rychlobruslařce kazí pohled na její účinkování v právě skončené sezóně.

Heerenveen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková | Zdroj: Reuters

„Nechci říct, že jsem naprosto spokojená, ale nemohla bych říct, že jsem nespokojená s tím, že si vezu stříbro z trojky,“ připomíná Martina Sáblíková, že na světovém šampionátu dokázala získat v závodu na tři kilometry stříbrnou medaili.

Když k tomu připočteme ještě bronz z mistrovství Evropy ve víceboji, dá se pětitýdenní pobyt v nizozemské bublině považovat za úspěšný. Už patnáctou sezónu za sebou totiž česká rychlobruslařka získala medaili z velké akce.

Po 15 letech bez medaile. Sáblíková byla na mistrovství světa na trati 5000 metrů až pátá

Číst článek

„Myslím, že z ní odjedeme s dobrým pocitem z výsledků. Ale ta pětka nám teď bude ležet v hlavě,“ připomíná trenér Petr Novák páté místo z pětikilometrové trati, na které Sáblíková v minulosti dlouhá léta dominovala.

Z předchozích jedenácti šampionátů právě ze závodů na 5000 metrů získala deset zlatých a jednu stříbrnou medaili. Až letos páté místo.

„Teď ani nechci nějak hodnotit, co se vlastně stalo, protože ona formu má – to ukázala na trojce. Že je něco špatně, bylo vidět už na rozběhu,“ pozoroval Novák a Sáblíkové se nedařilo ani v dalších kolech. Ač se snažila, zrychlit prostě nedokázala.

„Ať jsem dělala, co jsem dělala, tak byly časy kol pořád stejné. Mohla jsem se odrážet třeba rukama a bylo by to úplně jedno,“ říkala naštvaně Martina Sáblíková. Zklamání ale bere už teď jako motivaci pro příští, olympijskou sezónu.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme