Rychlobruslařka Sáblíková dojela ve finále Světového poháru druhá v závodě na 3000 metrů

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila ve finále Světového poháru v Tomaszówě Mazowieckém druhé místo v závodu na 3000 metrů a v konečném hodnocení disciplíny se posunula na pátou příčku. Stejně jako minulý týden v předposledním závodu seriálu na této dráze nestačila jen na Norku Ragne Wiklundovou, která ovládla i celkové hodnocení dlouhých tratí.

Tomaszów Mazowiecki (Polsko) (Aktualizováno: 20:36 17. 2. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková | Foto: Piroschka Van De Wouw | Zdroj: Reuters

Pětatřicetiletá Sáblíková se v Polsku vrátila k závodění po prosincovém zranění v Calgary, kde se při pádu řízla bruslí do nohy.

Z úspěšné rychlobruslařky hokejistkou. ‚Je zvláštní v kolektivním sportu krotit své ego,‘ říká Erbanová

V pátek byla na trojce zhruba o půl sekundy rychlejší než minulý týden, časem 4:05,67 minuty ale na Wiklundovou ani tentokrát nestačila. Norka zajela nový rekord dráhy 4:02,79 a českou reprezentantku porazila o 2,88 sekundy.

Třetí skončila třiadvacetiletá Nizozemka Joy Beuneová, která startovala ve dvojici se Sáblíkovou a s trojnásobnou olympijskou šampionkou se vytáhla. Na stejné místo se posunula i v konečném hodnocení.

Druhá skončila Kanaďanka Isabelle Weidemannová, jež dnes obsadila čtvrtou příčku. Před Sáblíkovou, která Světový pohár na dlouhých tratích v minulosti třináctkrát vyhrála, skončila v hodnocení ještě další Kanaďanka Ivanie Blondinová.

Stejně jako před týdnem chyběla v Polsku úřadující olympijská vítězka a obhájkyně celkového prvenství na této trati Irene Schoutenová z Nizozemska, která se doma připravuje na MS.

Finále SP v rychlobruslení v Tomaszówě Mazowieckém (Polsko):

Muži:

1500 m: 1. Stolz (USA) 1:45,44, 2. Nuis (Niz.) 1:46,16, 3. Eiterem (Nor.) 1:46,30.

Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Nuis 276, 2. Howe (Kan.) 254, 3. Stolz 236.

Týmový sprint: 1. Kanada 1:19,53, 2. Norsko 1:20,89, 3. Nizozemsko 1:21,61.

Konečné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Nizozemsko 156, 2. Kanada 144, 3. Norsko 140.

Ženy:

500 m: 1. Herzogová (Rak.) 37,96, 2. Kim Min-sun (Korea) 38,08, 3. Leerdamová (Niz.) 38,14.

Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Kim Min-sun 354, 2. Herzogová 301, 3. Jacksonová (USA) 241.

3000 m: 1. Wiklundová (Nor.) 4:02,79, 2. Sáblíková (ČR) 4:05,67, 3. Beuneová (Niz.) 4:08,35, ... v divizi B: 17. Kuršová (ČR) 4:29,78.

Konečné pořadí SP (po 6 závodů): 1. Wiklundová 342, 2. Weidemannová (Kan.) 251, 3. Beuneová 251, ...5. Sáblíková 224, 31. Kuršová 66, 47. Antošová (ČR) 19.