Místo ledovce posilovna. Samkové komplikují přípravu přívaly sněhu i vykloubené rameno

Rakouský ledovec Pitztal zasypal v předešlých dnech až metr sněhu a to trochu zkomplikovalo trénink Evy Samkové na únorové olympijské hry v Jižní Koreji. Šampionka z Her v Soči musela v Tyrolsku zvolit náhradní plán - posilovnu v nedalekém Imstu.

Imst/Rakousko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková a její tréninkový plán z rakouské posilovny | Foto: Jakub Marek | Zdroj: Český rozhlas

Místo toho, aby se proháněla ve snowboarcrossové trati v nejvýš položeném rakouském zimním středisku, počítá Eva Samková naposilované kilogramy. Dopoledne sice zvládla pár jízd, ale jen rekreačních, a tak ji pak čekalo hledání otevřené posilovny v údolí, což se nakonec povedlo.

Nechtěli ji pustit do banky. 'Musela jsem sundat čepici,' vzpomíná Samková na přípravu

Číst článek

„Dneska jsem udělala asi čtyři jízdy, ale zas bylo úžasně. Prašan byl až po prsa, bylo to neskutečné,“ těšila se pro Radiožurnál z podmínek na Pitztalu Eva Samková.

Trénovat se ale nedalo. „Trénovali jsme spíš na obědě v bufetu, na kopci to bylo spíš o volném ježdění,“ doplňuje trenér Marek Jelínek s tím, že by po pondělním odpočinkovém ježdění měla dnes být snowboardcrossová trať připravená.

Olympijská šampionka se ale na svahu bude muset trochu krotit - stejně jako v posilovně. „Před čtrnácti dny na Stelviu mi vypadlo rameno. Bylo hnusně, ale jezdili jsme jen start a já jsem udělala chybu. Spadla jsem a vypadlo trošku víc než normálně,“ prozrazuje Eva Samková, že se jí problémy s hypermobilními klouby nevyhnuly ani v přípravě na olympijské hry.

Na operaci s levým ramenem byla před rokem a půl, to pravé přijde na řadu možná na jaře.

„Na to pravé se čeká, že bude v prčicích a operuje se. Ale teď na operaci nejdu, nestihlo by se to do olympiády. Teď na tom musím víc makat,“ říká v rakouské posilovně jedna z tváří projektu olympijský rok Eva Samková.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme