Česko by mohlo v roce 2023 pořádat biatlonové mistrovství světa. Jediným soupeřem je Oberhof

Nové Město na Moravě chce pořádat biatlonový světový šampionát v roce 2023. Stojí to v prohlášení Mezinárodní biatlonové unie s tím, že jediným protikandidátem je německý Oberhof. Šéf českého biatlonu Jiří Hamza se chce navíc ucházet o o místo ve vedení Světové biatlonové unie.

Nové Město na Moravě Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český biatlonový tým, zcela vpravo Jiří Hamza | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Pokud by se Česku povedlo získat, tak by se mistrovství vrátilo na Vysočinu po deseti letech. Jenže Oberhof má podle šéfa Českého biatlonového svazu Jiřího Hamzy větší šanci uspět.

Nové Město se uchází o biatlonové mistrovství světa 2023, soupeřit bude s německým Oberhofem

Číst článek

„Já si myslím, že šance máme určitě menší než Oberhof. Němci měli zaprvé mistrovství světa před námi v roce 2012, takže si myslím, že to časové hledisko je zásadní. Zadruhé máme spoustu německých sponzorů, ale uvidíme,“ řekl Radiožurnálu Jiří Hamza.

Šéf Českého biatlonového svazu dodal, že by Nové Město případně zkusilo následující rok 2024, který už je prý reálný.

Sám Hamza chce přitom do vedení Světové biatlonové unie a rozhodl se kandidovat na prvního místopředsedu. O jedno tamní místo se uchází pět kandidátů a těžko odhadovat, jaké jsou jeho šance.

„Bude to složité vzhledem k tomu, že jsme se opřeli do Rusů ohledně dopingu, protože ruský blok je vždy silný. Uvidíme, která idea zvítězí. Jestli se opravdu chceme očistit směrem ven, pak si myslím, že ty šance nemusí být malé,“ říká šéf českého biatlonu.

Rozhodnutí padne na kongresu na začátku září.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme