Příští týden se v Novém Městě závodit nebude. Světový pohár zhatila německá opatření proti koronaviru

Světový pohár v běhu na lyžích se v Novém Městě na Moravě příští týden nakonec neuskuteční. Organizátoři jednají o možném uspořádání závodů na konci března. Informoval o tom lyžařský svaz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světový pohár v Novém Městě na Moravě se v původním termínu neuskuteční | Foto: Petr Lemberk / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Svaz sice v pátek získal od ministerstva zdravotnictví výjimku, díky níž by nikdo z účastníků nemusel do pětidenní karantény, ale závody vzápětí zhatilo zpřísnění opatření proti koronaviru v Německu.

VIDEO: Běžkyně na lyžích Beranová se řítila první do cíle, pak ji ruská soupeřka poslala na zem

Číst článek

Německo zařadilo Česko na seznam rizikových oblastí s výskytem nebezpečných mutací koronaviru. Podle aktuálního nařízení bude každý, kdo byl v této oblasti v posledních deseti dnech před vstupem do Německa, muset nastoupit do karantény na pět až deset dní. Účastníci MS v klasickém lyžování žádnou výjimku nedostali a podle organizátorů s největší pravděpodobností ani nedostanou.

Striktně se Německo nedávno zachovalo i k anglickým fotbalovým klubům, které musejí svá utkání evropských pohárů s německými soupeři odehrát na neutrální půdě. Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp kvůli německým opatřením nesměl na matčin pohřeb.

Po závodech na Vysočině by tak lyžaři museli před mistrovstvím světa klasiků v Oberstdorfu, které se bude konat od 25. února do 7. března, v Německu do karantény. Na šampionátu by nemohli startovat vůbec nebo až později.

„Po jednání s Mezinárodní lyžařskou federací FIS jsme tedy rozhodli, že se Světový pohár příští víkend v Novém Městě na Moravě neuskuteční,“ uvedl ředitel běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR Lukáš Sacher v tiskové zprávě.

Závody v Novém Městě na Moravě ale ještě nejsou ztraceny definitivně, protože po čtvrtečním zrušení dvou posledních kol sezony v Norsku je v kalendáři volné místo v březnu.

„Přípravě takto prestižní akce jsme věnovali půl roku, nechceme, aby úsilí desítek osob přišlo vniveč. Ve Vysočina aréně už jsou připravené tratě, zázemí pro týmy i vše ostatní. Aktuálně proto společně se Svazem lyžařů ČR a Mezinárodní lyžařskou federací vedeme intenzivní jednání o přeložení Světového poháru na 20. a 21. března,“ uvedl předseda organizačního výboru Jiří Hamza.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme