‚Nečekal jsem, že tady bude celá rodina.‘ Dojatého Moravce v cíli posledního závodu přemohly slzy

Úspěšný biatlonista Ondřej Moravec v neděli ukončil bohatou kariéru. Po závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě ho v cíli čekala manželka Veronika s dcerou Rozálií a synem Ondřejem. „Já moc často nebrečím, ale tentokrát to bylo jak malý dítě,“ přiznal dojatý Moravec v cíli.

Nové Město na Moravě Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moravec obsadil v závodě smíšených dvojic s Lucií Charvátovou 17. příčku, ale dojmy z právě dokončeného závodu vystřídaly v cíli chvíle dojetí.

Moravec při derniéře díky skvělé střelbě unikl předjetí o kolo, v cíli se emotivně rozloučil s kariérou

Číst článek

„To bylo něco neskutečného. Nečekal jsem, že tady bude celá moje rodina. Já moc často nebrečím, ale tentokrát to bylo jak malý dítě. Ještě jednou musím strašně všem poděkovat, kdo se na tom podílel a díky je to slovo, které myslím stačí. Není potřeba říkat nic jiného,“ popsal své pocity jeden z nejúspěšnějších českých biatlonistů.

Gratulace napříč sporty

Na velkoplošné obrazovce se odehrála v sestřihu celá Moravcova kariéra, ke které mu následně gratulovali a udělovali rady do nejbližších dnů třeba hokejista Jaromír Jágr, žokej Josef Váňa, oštěpařka Barbora Špotáková či judista Lukáš Krpálek.

Biatlonová reprezentace se rozloučila s Ondřejem Moravcem | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

Kromě rodiny se s Moravcem loučili i jeho reprezentační kolegové a členové realizačního týmu.

V cílové rovince Moravec předčil Slováky a Moldavany, naposledy si plácl s kolegy z týmu a skončil v objetí dcery Rozálie a syna Ondry. Následně ho zkropilo šampaňské a slyšel, že už je bývalým biatlonistou.

Rekapitulace úspěšné kariéry Ondřeje Moravce:

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme