Trenér Sáblíkové čelil podezření, že účtoval vyšší náklady za soustředění. Policie případ odložila

Policie odložila případ trenéra rychlobruslení Petra Nováka. Ten čelil podezření, že v letech 2019 a 2020 Českému svazu rychlobruslení vyúčtoval nadsazené náklady za zahraniční soustředění sportovců. Audit Národní sportovní agentury již dříve potvrdil nesrovnalosti ve vyúčtování. A svaz musel vracet část dotace. Podle šetření policie ale kouč trojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové nespáchal trestný čin, uvedl server Seznam Zprávy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Novák, trenér Martiny Sáblíkové

Petr Novák, trenér Martiny Sáblíkové | Foto: Martin Sekanina/CNC | Zdroj: Profimedia

„Kriminalisté nezjistili, že by ve věci došlo ke spáchání trestného činu, a případ byl odložen,“ uvedl pro Seznam Zprávy mluvčí pražské policie Jan Daněk. Kriminalisté případ odložili začátkem února.

Sáblíková po operaci kotníku ukončila sezonu. Česká rychlobruslařka v bolestech odjela dva závody

Číst článek

Novák o rozhodnutí nic nevěděl. „Ale jestli je to tak, jak říkáte, bylo by to dobré,“ uvedl pětasedmdesátiletý kouč, který k případu vydal na jeho na začátku prohlášení a poté ho již nekomentoval. A toho se drží i nyní. „Mám právo se k tomu nevyjadřovat,“ uvedl Novák a přiznal, že pokaždé nepostupoval podle administrativních manuálů. Vždy ale prý jednal ku prospěchu rychlobruslení.

Úspěšný kouč a šéf týmu Sáblíkové byl podezřelý, že chybně fakturoval náklady na soustředění v italském Collalbu a rozdíl si neoprávněně ponechával pro své potřeby. V součtu se mělo jednat až o 1,8 milionu korun.

Trestní oznámení na Nováka podala trenérka a šéfka Klubu sportovního bruslení Hodonín Libuše Steklá. Audit zaměřený na část roku 2019 potvrdil nesrovnalosti v účtech ve výši 275 000 korun, které musel Český svaz rychlobruslení vrátit Národní sportovní agentuře.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme