Poslední dva roky jsem se trápila, letos se cítím konečně lépe, hodnotí Puskarčíková stíhací závod

Biatlonistka Eva Kristejn Puskarčíková vybojovala nejlepší individuální výsledek za poslední dva roky. Ve stíhacím závodu Světového poháru se v rakouském Hochfilzenu posunula z 32. místa na startu na konečnou osmou příčku. Radiožurnálu po závodě prozradila, že takový výsledek přesně potřebovala.

Hochfilzen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Puskarčíková v rozhovoru s Davidem Nyčem | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Biatlonistka Eva Kristejn Puskarčíková se dostala ve Světovém poháru do nejlepší desítky stíhacího závodu. V Hochfilzenu skončila osmá a jak sama říká, výsledky se konečně dostavily.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Kristejn Puskarčíková si po osmém místu ze stíhačky pochvalovala atmosféru v týmu

„Poslední dva roky jsem se hrozně trápila a letos už jsem se začala konečně cítít lépe i na trati a doufám, že to půjde ruku v ruce i v s tou střelbou,“ pochvalovala si po závodě osmadvacetiletá závodnice.

Sama připustila, že za dobrým výsledkem může být i změna trenéra, kterou si už pochvalovala i Lucie Charvátová, která ve sprintu zazářila šestým místem.

„Já jsem k němu (k Egilu Gjellandovi) přestoupila už jako starší závodnice, takže jsem ráda, že už se to konečně projevilo a doufám, že to bude pokračovat.“

Charvátová uvažovala o konci kariéry, teď se vrátila mezi biatlonovou elitu. Pomohly jí změny v tréninku

Číst článek

V ženském biatlonovém týmu je podle Puskarčíkové více závodnic, které jsou schopné zajet dobrý výsledek a právě to vidí jako jeden z faktorů, který pozitivně motivuje.

„Jsme tam čtyři, které můžeme závodit o dobré umístění a je dobře, že to není na bedrech jenom jedné z nás. Můžeme se tak vzájemně prostřídat a motivovat.“

S dobrými výsledky roste v týmu i dobrá nálada a ta je podle Puskarčíkové doslova nakažlivá. „Není to jen kvůli mě, je to celá skupinová práce i s klukama a s trenérama. Ta atmosféra je tady hrozně dobrá,“ dodala.

Jan Suchan, mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme