Předseda ČOV Kejval podepsal za přítomnosti prezidenta Zemana přihlášku pro hry v Pchjongčchangu

Příští olympijské hry jsou stále ještě daleko, v jihokorejském Pchjongčchangu se uskuteční až za deset měsíců, už teď je ale jasné, že Česká republika pošle do jejich dějiště početnou výpravu. Tento fakt byl dnes posvěcen na Pražském hradě, kde byla v přítomnosti prezidenta podepsána oficiální přihláška. S předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem poté mluvil reportér Radiožurnálu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident ČR Miloš Zeman a předseda ČOV Jiří Kejval | Foto: Český olympijský výbor

Přihláška České republiky pro olympiádu v Jižní Koreji je podepsána. Cítíte to tak, že jsou hry opět o něco blíž?

Stoprocentně ano. Ještě před začátkem olympijských her v Riu jsme začali pracovat na těch zimních v Pchjongčchangu. Shodou okolností jsem se v neděli vrátil z dějiště her, takže přípravy vrcholí.

Říkáte, že jste se vrátil z Koreje. Jak jsou pořadatelé olympiády připraveni?

Když to srovnám s přípravami na letní olympijské hry v Riu, tak je to velký rozdíl. S troškou nadsázky můžu říct, že kdyby měly hry začít zítra, tak jsou Korejci připraveni. Veškerá sportoviště jsou ve finálním stádiu a myslím, že ty hry budou mít lidský rozměr. Že tam nebude žádné plýtvání.

Přehrát

00:00 / 00:00

S předsedou ČOV Jiřím Kejvalem mluvil reportér Radiožurnálu David Nyč

Přihlášku České republiky podepsal prezident Miloš Zeman. Jaký význam má ale tato slavnostní akce na Pražském hradě?

Sportovci nejedou na olympiádu sami za sebe nebo za Český olympijský výbor, ale především za Českou republiku. Jsme tedy velmi rádi, že pan prezident podporuje naší účast a jsme velmi rádi, že k podpisu přidal i svůj osobní dopis předsedovi Mezinárodního olympijského výboru.

Jak často máte nyní v hlavě olympijské hry? Myslíte na ně denně?

Nepochybně, protože připravujeme spoustu dalších věcí. Nejenom vlastní účast, ale také se snažíme podpořit i sportovce. To je každodenní chleba.

Co nejvíc nyní zaměstnává členy Českého olympijského výboru?

Teď konkrétně připravujeme setkání nejvážnějších adeptů na medailová umístění. Chtěli bychom jim ukázat, co jsme připravili, jak to vypadá v Pchjongčchangu, chceme se s nimi poradit, co jim chybí a tak dále. Budeme se bavit také o otázce stravování nebo o časovém posunu.

Poslední zimní olympiáda byla pro Česko díky osmi medailím velmi úspěšná. Jaké vyhlídky máte pro tu příští?

Poslední byla nejúspěšnější. Osm medailí jsme nezískali ani za Československa. Laťka je tedy hodně vysoko, ale pokud se koukneme na končící zimní sezonu, tak si myslím, že můžeme být optimisty.

David Nyč, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme