‚Chtěl jsem zase závodit.‘ Skokana Koudelku po devátém místě mrzí nepovedené první kolo

Skokan na lyžích Roman Koudelka je po třetím závodu Turné čtyř můstků stále na předních pozicích. V Innsbrucku skončil devátý a v součtu s předchozími výsledky v Obersdorfu a Garmisch-Partenkirchenu je zatím šestý. V Rakousku byl ale zklamaný ze svého výkonu v úvodním kole, jak řekl v rozhovoru pro Radiožrunál.

Rozhovor Innsbruck Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka při Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

Co podle vás rozhodlo o vašem celkovém umístění?
První kolo rozhodlo, když jsem chtěl až moc. Nebyl jsem to já. Chtěl jsem zase někde závodit, a to bylo špatně. Ten skok byl vyloženě pokažený. Je to škoda. Druhé kolo se mi zase povedlo výborně, i když nebyly úplně optimální podmínky. Posun z osmnáctého místa na deváté beru jako velké pozitivum a ještě nás čeká jeden závod, tak se všechno uvidí.

Koudelka obsadil při třetím závodě Turné čtyř můstků deváté místo, vítězem se znovu stal Kobajaši

Číst článek

Co znamená, že jste „chtěl až moc závodit“?
Celkově byla od rána v týmu taková vypjatá atmosféra. Všichni jsme cítili, že by to na tu bednu mohlo stačit, ale mě to docela srazilo a nechal jsem se tím trochu unést. Chtěl jsem v prvním kole závodit, chtěl jsem do toho dát všechno místo toho, abych udělal své volné skoky.

Padla na vás nervozita, že jste byl druhý po kvalifikaci a v celkovém hodnocení pátý?
To ani ne. Věděl jsem, že všichni skákali daleko a že bude těžké někde bojovat o stupně vítězů. Zkušební kolo mi vyšlo, kvalifikaci mi vyšla. Pak se jen jeden skok pokazil, ale druhé kolo už mi zase povedlo. Tak to ale je a tak to v našem sportu chodí.

Když jste byl nahoře před druhým kolem, čekal jste, že byste mohl být mezi nejlepšími deseti?
To jsem nečekal, protože ti v desítce už měli docela velký náskok a tam už ztráta byla velká, ale druhý skok se mi povedl výborně. Je to snad nejlepší skok tady, co jsem udělal, a mám z něho radost. Že to dopadlo do desítky, je úplně super a určitě zklamaný neodjedu.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme