Znovu zlatá Sáblíková. Česká rychlobruslařka vyhrála závod na mistrovství světa na tři kilometry

Martina Sáblíková je mistryní světa. 31letá rychlobruslařka popáté v kariéře vyhrála závod na tři kilometry, v německém Inzellu o půl vteřiny porazila Nizozemku Antoinette de Jongovou.

Inzell/Německo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková získala už 18. zlato na mistrovství světa. Tříkilometrovou trať ovládla popáté v kariéře, na nejvyšší stupínek se na „trojce“ vrátila po třech letech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou vítěznou jízdu Martiny Sáblíkové

Zlatá medaile tentokrát visela hodně vysoko, Martina Sáblíková potřebovala být rychlejší než kdykoli v této sezoně. Ke zlatu potřebovala zajet nový traťový rekord.

Česká rychlobruslařka před poslední rozjížďkou věděla časy, které potřebuje zajet, její rekord dráhy překonala Nizozemka Antoinette de Jongová časem 3:59,41, pod čtyři minuty se o setinu dostala i Ruska Natalia Voroninová.

Rozvážnější rozjezd

Sáblíková rozjela svůj závod rozvážněji, na mezičasech ztrácela už skoro vteřinu, jenže ve druhé půlce začala ztrátu stahovat. Bělorusku Zujevovou, která jela v rozjížďce s ní, nechala daleko za sebou a soupeřila už pouze s časem.

Martina Sáblíková: Neuvěřitelná radost. Nevěřila jsem, že bych ji mohla znovu zažít

Číst článek

Dvě kola před koncem se závodnice z Nového Města na Moravě dostala v průběžném pořadí do čela a náskok už udržela. Tři kilometry zvládla za tři minuty, 58 sekund a 911 tisícin. Vzala si zpět rekord dráhy a o pár minut později už jako mistryně světa poslouchala českou hymnu.

Druhá skončila Antoinette de Jongová, třetí Natalia Voroninová. Bez medaile zůstaly další favorizované Nizozemky Carlijn Achtereekteová a Ireen Wüstová.

Druhý start na šampionátu absolvuje svěřenkyně trenéra Petra Nováka v sobotu, kdy bude obhajovat titul na pětikilometrové trati.

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích v Inzellu (Německo):
Muži:
Sprint družstev: 1. Nizozemsko 1:19,053, 2. Korea 1:20,004, 3. Rusko 1:20,102.

Ženy:
3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 3:58,911, 2. De Jongová (Niz.) 3:59,411, 3. Voroninová (Rus.) 3:59,992.
Sprint družstev: 1. Nizozemsko 1:26,289, 2. Kanada 1:27,215, 3. Rusko 1:27,262.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme