Sáblíková na stupni vítězů. Na tříkilometrové trati Světového poháru v Calgary dojela třetí

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Calgary třetí místo v závodě na 3000 metrů a poprvé v sezoně se prosadila na stupně vítězů. Světová rekordmanka na této trati nestačila v Kanadě jen na Italku Francescu Lollobrigidovou a domácí Isabelle Weidemannovou.

Calgary (Kanada) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková | Foto: SCS/Sander Chamid | Zdroj: Reuters

Čtyřiatřicetiletá Sáblíková na rozdíl od předchozích startů v sezoně v závěru neztrácela a zajela čas 3:55,500 minuty.

Za Lollobrigidovou, která si vylepšila osobní maximum na 3:54,437, zaostala o 1,06 sekundy. V průběžném pořadí disciplíny zůstala trojnásobná olympijská vítězka pátá.

Dosavadní suverénka disciplíny Irene Schoutenová, která vyhrála úvodní tři závody SP, dnes v Calgary nestartovala a v průběžném pořadí klesla na třetí místo. Do čela se posunula Weidemannová.

Nikola Zdráhalová si v Kanadě na trati 500 metrů vylepšila výkonem 38,347 osobní rekord a v divizi B obsadila 10. místo. Na tříkilometrové trati ji v Calgary start v "béčku" teprve čeká.

Výsledky SP v rychlobruslení žen v Calgary:

500 m: 1. Fatkulinová (Rus.) 36,726, 2. Kodairaová (Jap.) 36,817, 3. Golikovová (Rus.) 36,822, ...divize B: 10. Zdráhalová (ČR) 38,347.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 9 závodů): 1. Jacksonová (USA) 372, 2. Golikovová 344, 3. Kodairaová 342, ...46. Zdráhalová 11.

3000 m: 1. Lollobrigidová (It.) 3:54,437, 2. Weidemannová (Kan.) 3:55,334, 3. Sáblíková (ČR) 3:55,500.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Weidemannová 205, 2. Wiklundová 182, 3. Schoutenová (obě Niz.) 180, ...5. Sáblíková 169, 22. Zdráhalová 55.