Sáblíková chystá šaty na předávání státního vyznamenání, myslí však už na olympiádu

Martina Sáblíková chystá šaty, ve kterých půjde v sobotu na Pražský hrad. Myšlenkami už je ale česká medailová naděje na rychlobruslařském oválu, kde za dva týdny začne bojovat o účast na olympijských hrách. Za 106 dnů totiž začnou v jihokorejském Pchjongčchangu zimní olympijské hry.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková na tiskové konferenci | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

„Nemůžu říct, že bych se netěšila, ale klidně bych si třeba ještě měsíc počkala,“ prozrazuje Martina Sáblíková, jedna z tváří projektu Radiožurnálu Olympijský rok.

Sezóna Světového poháru pro ni začne za 14 dnů a hlavní úkol zní, zajistit si účast na olympijských hrách.

Nohavica, Sáblíková i německý exkancléř Schröder. Zeman rozdá 28. října státní vyznamenání

Číst článek

V rychlobruslení se totiž o možnosti startu rozhoduje na rozdíl od jiných sportů pouze v závodech aktuální sezóny Světového poháru. A například na trati na 5000 metrů, tedy té, ze které má Martina už dvě zlata z předcházejících her, se pojede pouze jeden jediný závod.

„Bohužel, za čtyřleté období mezi olympiádami, se pojede jen jeden jediný závod a z toho závodu bude kvalifikace na korejskou olympiádu. To znamená, že když bude na ten závod nemocná, tak nemá šanci. Já z toho radost nemám. Aspoň dvě tři šance by ten sportovec dostat měl,“ lamentuje trenér Petr Novák.

Pravdou je, že na olympijských hrách bude startovat na pětikilometrové trati šest nejlepších závodnic v pořadí Světového poháru na dlouhých tratích.

'Ať tahle forma vydrží celý rok.' Sáblíková od prvního startu v sezoně vede světové tabulky

Číst článek

Tedy ty závodnice, které k 14. lednu 2018 budou v nejlepší šestce v součtu umístění ze závodů na tři a pět kilometrů, ale zbylá šestice se doplní právě podle výsledků jediné jízdy z norského Stavangeru.

„U nás je ta kvalifikace pomalu horší jak pak ten olympijský závod, protože opravdu dostat se do času 12:24 na trojku nebo 32 na ostatní tratě je strašně malej počet,“ je přesvědčená Martina Sáblíková.

Českou rychlobruslařku ještě před startem sezóny čeká jedna příjemná povinnost. V sobotu si dojde na Pražský hrad pro státní vyznamenání a tak se teď hlavně stará o to, aby měla v čem jít.

„Měla bych samozřejmě mít večerní šaty, ale uvidíme. Zítra mi je dovedou. No, a jestli mi nebudou sedět, tak půjdu normálně v kalhotovém kostýmu,“ plánuje Martina Sáblíková.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme