Samková se v Reiteralmu do finále nedostala a přišla o průběžné vedení ve Světovém poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila pátá v závodu Světového poháru v rakouském Reiteralmu. Popatnácté v kariéře vyhrála Italka Michela Moioliová a vystřídala českou reprezentantku v čele seriálu.

Reiteralm Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardcrossařka Eva Samková

Snowboardcrossařka Eva Samková | Foto: Tom Pennington | Zdroj: Profimedia

V prvním závodu po mistrovství světa, na kterém získala při obhajobě titulu bronzovou medaili, Samkové nevyšlo semifinále. Sice dobře odstartovala a jela za Moioliovou, ale v zádech měla další Italku.

Samková má bronz z mistrovství světa, k medaili jí pomohl i nešťastný pád soupeřky

A Raffaella Bruttová se před olympijskou vítězku ze Soči dostala v levotočivé klopené zatáčce. Samková se zkusila na druhé postupové místo vrátit v poslední zatáčce před cílem, ale už to nestihla.

Chuť si spravila vítězstvím v malém finále. Čerstvá mistryně světa Britka Charlotte Bankesová v něm dojela poslední.

První dva závody SP se jely v lednu v italské Chiese, kde si Samková připsala vítězství a třetí místo. Zkrácený seriál by měl vyvrcholit v březnu, kdy jsou v plánu závody v gruzínském Bakuriani a ve švýcarském Veysonnaz.

Závod SP ve snowboardingu v Reiteralmu (Rakousko) - snowboardcross:
Muži: 1. Hämmerle (Rak.), 2. Eguibar (Šp.), 3. Dierdorff (USA), 4. Grondin (Kan.), ...42. Houser, 64. Kubičík (oba ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Hämmerle 220, 2. Grondin 162, 3. De Blois (Niz.) 147.

Ženy: 1. Moioliová (It.), 2. Jacobellisová (USA), 3. Trespeuchová (Fr.), 4. Bruttová (It.), 5. Samková (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Moioliová 250, 2. Samková 205, 3. Guliniová (USA) 186.