Sdruženáři Pažout s Vytrvalem zakončili šampionát sedmým místem. Mladík Lamparter má druhé zlato

Čeští sdruženáři Ondřej Pažout a Jan Vytrval obsadili v posledním závodě na mistrovství světa v Oberstdorfu sedmé místo v soutěži dvojic. Vyhráli Rakušané Lukas Greiderer s Johannesem Lampartrem. Devatenáctiletý Lamparter získal po triumfu na velkém můstku na šampionátu druhé zlato.

Oberstdorf Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouský sdruženář Johannes Lamparter

Rakouský sdruženář Johannes Lamparter | Foto: KAI PFAFFENBACH | Zdroj: Reuters

Pažout s Vytrvalem byli po dopoledních skocích, ve kterých předvedli výkony 116,5 a 103,5 metru, na osmé příčce. Stejné umístění českým reprezentantům patřilo i po Pažoutovu úvodním 7,5 km dlouhém úseku, Vytrval se poté ale dokázal dostat před Slovince.

Na středním můstku překvapil favority Žyla, slaví i kouč Doležal. Čeští skokané skončili v prvním kole

Greiderer s Lamparterem, kteří byli po skoku druzí za vedoucími Japonci, vyhráli s náskokem 39,6 sekundy před norskou dvojicí Espen Andersen, Jarl Magnus Riiber.

Třetí příčku s více než minutovou ztrátou obsadili obhájci titulu Fabian Riessle a Eric Frenzel z Německa. Rjota Jamamoto a Akito Watabe se propadli na čtvrtou příčku.

Lamparter si ze šampionátu v Oberstdorfu odváží tři medaile. Ke zlatu z dvojic a individuálního závodu na velkém můstku přidal ještě bronz v závodě družstev, ve kterém byl členem vítězného týmu i Greiderer.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberstdorfu (Německo):

Běh na lyžích:

Ženy - 30 km klasicky s hromadným startem: 1. Johaugová 1:24:56,3, 2. H. Wengová (obě Nor.) -2:34,2, 3. Karlssonová -2:34,8, 4. Anderssonová (obě Švéd.) -2:36,3, 5. Stadloberová (Rak.) -2:46,6, 6. Kalvaaová -3:30,2, 7. T. Wengová (obě Nor.) -3:33,5, 8. Pärmäkoskiová (Fin.) -3:41,7, 9. Sorinová (Rus.) -3:51,3, 10. Gimmlerová (Něm.) -4,08,6, ...19. Razýmová -5:24,2, 32. Nováková -8:30,0, 36. Hynčicová (všechny ČR) -11:04,5.

Severská kombinace:

Muži - sprint dvojic (velký můstek+2x7,5 km): 1. Lamparter, Greiderer (Rak.) 29:29,7, 2. Andersen, Riiber (Nor.) -39,6, 3. Riessle, Frenzel (Něm.) -1:07,4, 4. Jamamoto, A. Watabe (Jap.) -1:09,2, 5. Herola, Hirvonen (Fin.) -1:42,7, 6. Muehlethaler, Baud (Fr.) -2:06,5, 7. Pažout, Vytrval (ČR) -4:10,6, 8. A. Ilves, K. Ilves (Est.) -4:30,6, 9. Fletcher, Loomis (USA) -4:46,4, 10. Vrhovnik, Brecl (Slovin.) dostiženi o kolo.

Skoky na lyžích:

Muži - družstva:

1. Německo (Paschke, Freund, Eisenbichler, Geiger) 1046,6 b., 2. Rakousko (Aschenwald, Hörl, Huber, Kraft) 1035,5, 3. Polsko (Žyla, Stekala, Stoch, Kubacki) 1031,2, 4. Japonsko 1017,5, 5. Slovinsko 1010, 6. Norsko 974,1, 7. Švýcarsko 856,6, 8. Rusko 778,2, ...11. ČR (Štursa, Polášek, Sakala, Kožíšek) 226,5 - nepostoupili do 2. kola.