Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a slaví 85. výhru. Dubovská bere 21. místo

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová potvrdila roli favoritky a v prvním závodě Světového poháru ve Špindlerově Mlýně zvítězila ve slalomu. Před Němkou Lenou Dürrovou zvítězila o 60 setin. Třetí skončila Švýcarka Wendy Holdenerová. Nejlepší českou závodnicí v cíli byla 21. Martina Dubovská.

Aktualizováno Špindlerův Mlýn (Aktualizováno: 14:40 28. 1. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikaela Shiffrinová slaví další vítězství ve Světovém poháru ve Špindlerově Mlýně | Foto: Lisa Leutner | Zdroj: Reuters

Shiffrinová na trať v areálu Svatý Petr vyrazila se startovním číslem dva a na největší soupeřku Slovenku Petru Vlhovou měla po úvodním kole náskok 46 setin.

Hvězdná americká závodnice byla nejrychlejší i v druhém kole a druhou Němku Lenou Dürrovou porazila o 60 setin. Na třetí místo se propracovala Švýcarka Wendy Holdenerová a odsunula ze stupňů vítězů Slovenku Petru Vlhovou.

Favorizovaná americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a 85. vítězstvím ve Světovém poháru se na jedinou výhru přiblížila k rekordu Švéda Ingemara Stenmarka.

Ženy - slalom:

1. Shiffrinová (USA) 1:33,85 (48,19+45,66), 2. Dürrová (Něm.) -0,60 (48,48+45,97), 3. Holdenerová (Švýc.) -1,31 (49,32+45,84), 4. Vlhová (SR) -1,56 (48,65+46,76), 5. Moltzanová (USA) -1,89 (50,03+45,71), 6. Swennová-Larssonová (Švéd.) -1,94 (49,83+45,96), ...21. Dubovská -3,16 (50,84+46,17), 33. Jelínková (50,97), Capová a Gašparíková (všechny ČR) nedokončily 1. kolo.

Sedmadvacetiletá Shiffrinová zvítězila pojedenácté v sezoně, popáté ve slalomu. V něm má ve Světovém poháru na kontě už 52 výher a pokud v neděli přidá další, vyrovná 86. prvenstvím v seriálu absolutní Stenmarkův rekord ze 70. a 80. let.

Dubovská si ve druhém kole díky osmému času o sedm příček polepšila. Za vítězkou zaostala na 21. příčce v součtu obou jízd o více než tři sekundy. Jejím sezonním maximem je desáté místo.

„Jsem dost naštvaná, protože jsem druhé kolo hodně pokazila. Udělala jsem tam nějaké chyby. Od startu do cíle jsem se necítila dobře a zkazila nájezd do roviny, kde bylo třeba získat rychlost. Nelyžovala jsem vůbec dobře,“ konstatovala Vlhová.

Adriana Jelínková ztratila na 33. místě na postup pět setin. Gabriela Capová a Klára Gašparíková vypadly hned v horní části trati.

Nedělní závod začíná ve Špindlerově Mlýně 1. kolem v 9.15.