Zase mě to baví, říká skeletonistka Fernstädtová po první sezoně v české reprezentaci

Na olympijských hrách v Koreji reprezentovala Německo. Ve skeletonu skončila šestá, přesto chtěla se svou kariérou skončit a ve 21 letech začít dělat trenérku. Anna Fernsdtätová to ale neudělala, domluvila se s českým svazem, a ten tak zažil nejúspěšnější sezonu v historii.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anna Fernstädtová na tiskové konferenci. | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

„Rozdíl je, že se smějeme. Že se může,“ popisuje s úsměvem a trochou nadsázky skeletonistka Anna Fernstädtová hlavní rozdíl mezi německou a českou reprezentací. Potom ale zvážní a vyjmenovává, co všechno pro ni bylo najednou nové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zase mě to baví, říká skeletonistka Fernstädtová po první sezoně v české reprezentaci

„Všechno se změnilo - trénink, trenéři, saně, nože, celkově materiál. Řekla bych, že to byla změna k lepšímu, trénink stoprocentně. Materiál je jiný, nemohla jsem teď testovat, ale myslím, že jsem dostala dobrý materiál,“ říká Fernstädtová.

A v čem je jiný skeleton, se kterým Fernstädtová závodí v českých barvách?

„Je to hodně podobné, ale je trošku měkčí. Největší rozdíl je, že víc reaguje, že se jinak pracuje s tlakem,“ popisuje česká závodnice.

Skeletonistka Fernstädtová přepsala dějiny, medaili ale nezískala a skončila čtvrtá

Číst článek

Fernstädtová dokázala výborně pracovat nejen s fyzikálním tlakem na dráze. Během své první sezony za Česko ovládla Interkontinentální pohár, zvítězila na mistrovství světa juniorů a na seniorském světovém šampionátu sahala po medaili, když skončila čtvrtá.

Navíc i v příští sezoně může jezdit v juniorské kategorii, vyjela si ale i kvótu pro starty ve Světovém poháru dospělých. A právě ty by měly být prioritou.

„Určitě pojedu Světový pohár a doufám, že juniorské mistrovství světa nebude ve stejné době jako nějaký Světový pohár, abych to taky mohla jet. A pak zase mistrovství světa,“ vyjmenovává závodnice, která neměla daleko k tomu, aby už se závoděním skončila. V české reprezentaci ale našla novou motivaci.

„Teď mě to zase baví. Těším se na léto a na každou sezonu, co přijde,“ říká dvaadvacetiletá reprezentantka, která, pokud neztratí motivaci, bude za tři roky českou medailovou nadějí na zimních olympijských hrách v Pekingu.

Barbora Kovaříková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme