Skeletonistka Fernstädtová poprvé závodila ve Světovém poháru za Česko, v Lake Placid skončila sedmá

Skeletonistka Anna Fernstädtová obsadila při prvním startu ve Světovém poháru v českých barvách sedmé místo v Lake Placid. Třiadvacetiletá česká reprezentantka byla po úvodní jízdě pátá, ale v druhém kole zajela až čtrnáctý čas a o dvě příčky si pohoršila.

Lake Placid (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anna Fernstädtová. | Foto: Arnd Wiegmann | Zdroj: Reuters

Fernstädtová se vrátila do Světového poháru po roční pauze, neboť po loňském odchodu z německé reprezentace do české nemohla mezi elitou startovat. Body pro účast v SP si pražská rodačka vyjela v minulé sezoně v Interkontinentálním poháru, který ovládla.

Skeletonistka Fernstädtová se těší na start Světového poháru, poprvé v něm bude startovat za Česko

Číst článek

„Pozitivní je, že jsem i přes chyby skončila sedmá, protože to mohlo být horší. Kdybych zajela dvakrát perfektně a skončila sedmá, tak jsem naštvaná víc, protože bych už nevěděla, co mám dělat, abych se dostala mezi nejlepší. Takhle vím, že když odstraním chyby, mám na lepší výsledek,“ uvedla Fernstädtová v tiskové zprávě své agentury Sport Invest.

Dvojnásobná juniorská mistryně světa a čtvrtá žena z letošního MS dnes ztrácela po prvním kole devět setin sekundy na stupně vítězů. Druhá jízda jí však nevyšla a Fernstädtová po ní nespokojeně kroutila hlavou. „Chybovala jsem v prvních třech zatáčkách a tam je každé zaváhání znát. Chybovala jsem v nejhorší možnou chvíli, což je škoda, protože jsem mohla být aspoň o jedno dvě místa výš,“ řekla.

V součtu ztratila česká skeletonistka 1,14 sekundy na Němku Jacqueline Löllingovou, jež byla nejrychlejší v obou jízdách. Druhá skončila s odstupem 24 setin sekundy Rakušanka Janine Flocková, třetí byla se ztrátou 71 setin úřadující mistryně světa Tina Hermannová z Německa.

Druhý závod SP skeletonistek se jede opět v Lake Placid v pátek 13. prosince.

SP v jízdě na skeletonu v Lake Placid (USA) - ženy:
1. Löllingová (Něm.) 1:49,76 (54,79+54,97), 2. Flocková (Rak.) -0,24 (54,99+55,01), 3. Hermannová (Něm.) -0,71 (55,11+55,36), ...7. Fernstädtová (ČR) -1,14 (55,19+55,71).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme