Domácí atmosféra všude po světě. Za polskými skokany na lyžích jezdí jejich fanoušci i do Japonska

Kromě německých vlajek dominují ve vzduchu ty červenobílé. Poláci si prostě ze skoků na lyžích dokáží udělat domácí závod, i když je to třeba v Německu. Jako o tomto víkendu ve Willingenu.

Willingen/Německo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polští fanoušci při Turné čtyř můstků | Foto: Michael Dalder | Zdroj: Reuters

„Jsem tady poprvé na Světovém poháru. Čekal jsem, že bude hodně lidí, ale tolik jsem rozhodně nečekal. Myslím, že se to může zařadit k těm nejnavštěvovanějším závodům. Atmosféra je super,“ říká pro Radiožurnál Viktor Polášek o davu necelých 24 tisíc fanoušků.

Přehrát

00:00 / 00:00

V německé Willingenu a i v dalších zastávkách Světového poháru mají většinou největší podporu polští závodnici. Jejich fanoušci za nimi létají až do japonského Sapora

„Ono se to nezdá, ale je tady tak padesát procent Poláků, takže to je tady trochu zvláštní,“ přidává Roman Koudelka rozbor národnostního složení.

Jakmile se na můstku objeví některý z polských skokanů, objeví se všude červenobílé vlajky a arénou zní polské trubky.

„Je to strašně krásné tady závodit. Atmosféra je úplně jiná, než bývá třeba ve Finsku, takže je to hezký,“ chválí Koudelka polské fanoušky, kteří si odpoledne z německého závodu zase udělají tak trochu svůj.

„Oni létají i do Sappora. Letos jsme se tomu smáli, že tam byla převážná část Poláků. Jsou po celém světě a všude fandí, což je od nich hezký,“ dodává český skokan.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme