Skokan na lyžích Hlava ukončil kariéru. Bude působit v realizačním týmu reprezentace

Skokan na lyžích Lukáš Hlava ukončil kariéru. Ve světovém poháru závodil šestnáct let a jeho maximem bylo čtrnácté místo v konečném pořadí seriálu. Ze skokanského prostředí ale neodchází, stal se členem realizačního týmu reprezentace vedle trenérů Davida Jiroutka a Antonína Hájka.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokan Lukáš Hlava | Zdroj: Český olympijský výbor

„Lehké rozhodnutí to nebylo,“ řekl Hlava. Ve 34 letech ještě zvažoval, jestli nemá skákat dál. „Nabídka přetrvávala, ale přišla i možnost zůstat s mančaftem, pro kterou jsem se rozhodl. Budu se snažit pomáhat klukům, aby měli třeba větší luxus, a já jim dokázal dopřát, co jsem neměl,“ pronesl Hlava.

Skokan na lyžích, který se bojí výšek. Filip Sakala se svým strachem bojuje a nehodlá se s ním smířit

Číst článek

Ve Světovém poháru debutoval v roce 2003 v Liberci a právě pod Ještědem se podílel na pátém místě družstva na světovém šampionátu o šest let později. „Domácí mistrovství světa se povedlo,“ souhlasil závodník přezdívaný Hlávka.

Ze 180 startů mezi elitou se jednou dostal ve Světovém poháru na stupně vítězů. V Lahti skončil v roce 2012 třetí. „To bylo super, ale neberu to jako top. Celá tahle sezona byla mým největším vrcholem kariéry a tohle umístění přispělo k celkovému pořadí za zimu,“ vyzdvihl čtrnácté místo v hodnocení SP sezony 2011/12.

Letos začal skokanský tým přípravu ve složení Roman Koudelka, Viktor Polášek, Tomáš Vančura, Čestmír Kožíšek, Filip Sakala a Vojtěch Štursa. Hlava už se přesunul do nové role a pomáhá se zabezpečením. „Zahraju si s nimi třeba volejbal, ale jinak se snažím jim připravit, co je potřeba - činky, překážky, podložky,“ řekl.

V zimě se Hlava bude starat i o přípravu lyží, úpravu kombinéz a zajištění dalšího vybavení. „Cokoli budou potřebovat, sednu do auta a přivezu,“ řekl.

Nová sezona začne mimo jiné letními závody Kontinentálního poháru při tradičním Memoriálu Jiřího Rašky, který v minulé sezoně vyhrál právě Hlava.

Dlouholetý reprezentant 🇨🇿 Lukáš Hlava ukončil aktivní kariéru. U skoku na lyžích ale zůstává a stal se členem realizačního týmu 👉 bit.ly/2YxUMhK

13:58 – 16. 05. 2019

4

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme