Domácí Kubacki vyhrál ve Wisle první závod sezony skokanů na lyžích. Koudelka skončil padesátý

Úvodní závod sezony Světového poháru skokanů na lyžích ve Wisle vyhrál k radosti domácích fanoušků Polák Dawid Kubacki. Jediný kvalifikovaný Čech Roman Koudelka skončil při pohárové premiéře skoků z ledové stopy na umělou hmotu v prvním kole poslední padesátý.

Wisla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dawid Kubacki

Dawid Kubacki | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Bronzového olympijského medailistu a bývalého mistra světa Kubackého zastihl úvod ročníku ve výborné formě. Dvaatřicetiletý Polák vyhrál páteční kvalifikaci a nejvíce bodů dostal i v obou soutěžních kolech. V nich vítěz Turné čtyř můstků z roku 2020 předvedl skoky 130,5 a 132,5 metru a zvítězil o 5,6 bodu před Norem Halvorem Egnerem Granerudem. Třetí byl Rakušan Stefan Kraft.

Pokud neseženeme peníze, skoky na lyžích v Česku možná zaniknou, říká šéf úseku Janda

Obhájce celkového prvenství Rjoju Kobajaši z Japonska pokazil první skok a zlepšení v druhém kole mu stačilo k posunu z 22. na sedmou pozici.

Třiatřicetiletý Koudelka se se do závodu kvalifikoval jako jediný z českého tria, úvodní soutěžní skok se mu ale nevydařil. Třiatřicetiletý vítěz pěti pohárových závodů dopadl na značku 89,5 metru. K postupu do 2. kola a tedy i bodům potřeboval skočit zhruba o 30 metrů dál. Radek Rýdl a Filip Sakala skončili v páteční kvalifikaci.

První závod sezony nevyšel ani českým ženám. Karolína Indráčková a Klára Ulrichová obsadily 33. a 38. pozici a nepostoupily do druhého kola. Zvítězila Norka Silje Opsethová, jež si připsala druhou výhru v kariéře.

Ve Wisle nenapadl sníh, takže se poprvé v historii v rámci zimního světového poháru skákalo na umělém povrchu. Závody pokračují v neděli.

Úvodní závody SP ve skocích na lyžích ve Wisle (Polsko):

Muži: 1. Kubacki (Pol.) 272,2 b. (130,5+132,5 m), 2. Granerud (Nor.) 266,6 (130+133,5), 3. Kraft 258,0 (125+133,5), 4. Fettner (oba Rak.) 252,4 (123+129), 5. Žyla (Pol.) 250,0 (129+127), 6. Tschofenig (Rak.) 242,2 (122+121,5), ...50. Koudelka (ČR) 49,1 (89,5).

Ženy: 1. Opsethová (Nor.) 251,5 (123+127), 2. Kramerová 244,2 (121,5+125), 3. Pinkelnigová (obě Rak.) 243,1 (125,5+126,5), ...33. K. Indráčková 63,9 (96,5), 38. Ulrichová (obě ČR) 53,4 (86,5).

lis, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít