Koudelka byl v innsbrucké kvalifikaci druhý, postoupili i Kožíšek s Poláškem

Až na Lukáše Hlavu se do třetího podniku Turné čtyř můstků, který se po přesunu do Rakouska bude konat v Innsbrucku, kvalifikovali všichni zbylí čeští skokani. Pátý muž pořadí série Roman Koudelka skončil druhý jen 2,5 bodu za Japoncem Kobajašim.

Innsbruck (Aktualizováno: 16:11 3. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvalifikací v Innsbrucku prošli tři čeští skokani | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

„Určitě nejsem zklamaný. Podmínky byly zvláštní, moc nefoukalo, ale vítr se docela točil. Štěstí mi docela přálo, ne že bych měl nejlepší podmínky, ale byl to lepší průměr. Skok nebyl úplně výborný, ale je tam vysoká kvalita, z toho mám radost,“ řekl po kvalifikaci Radiožurnálu Roman Koudelka.  

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Romanem Koudelkou po kvalifikaci v Innsbrucku

Až do posledního skoku kvalifikace mohl Roman Koudelka doufat, že do závodu postoupí z prvního místa a odnese si i zajímavou finanční prémii, pak ho ale překonal vedoucí muž průběžného pořadí Turné čtyř můstků Rjoju Kobajaši.

Japonec porazil Romana Koudelku o dva metry, když skákal v téměř totožných větrných podmínkách, první dva muže kvalifikace dělilo dva a půl bodu.

„Na bedně by chtěl být každý, ale já to vyslovovat nebudu. Snažím se koncentrovat na každý skok a pak už to záleží na podmínkách a na soupeřích, jak se jim to povede a na jakém místě skončím,“ řekl před pátečním závodem.

O další dvě desetiny zpět skončil třetí Nor Johann Andre Forfang, čtvrtý skončil nejlepší z Rakušanů Daniel Huber.

Koudelka bude díky druhému místu mít lehčího soupeře pro páteční první kolo, v KO systému se utká s 20letým Finem Andreasem Alamommem.

Na bednu to spadne, věří Koudelka. Skokanský tým se přesune do Rakouska beze změn

Číst článek

„Je to úplně jedno. Vždycky si přeju, abych měl závodníka z domácí země a aby jel přede mnou, protože fanoušci vytvoří atmosféru. Mám závodníka z Finska, ale nic se neděje,“ zhodnotil nalosování Koudelka.

Do závodu postoupili i další dva Češi, 41. Čestmír Kožíšek se utká s Andeasem Stjernenem, 45. Viktor Polášek s Karlem Geigerem.

Jako jediný nepostoupil Lukáš Hlava, který na můstku nevyužil dobré větrné podmínky a 109,5 metru mu na hlavní závod nestačilo.

fk, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme