I třetí týmovou soutěž ve skocích na lyžích vyhráli Němci. Slaví v závodě smíšených družstev

Němečtí skokani na lyžích vyhráli na mistrovství světa i třetí týmovou soutěž. Po triumfech mužského a ženského družstva obhájili titul v závodu smíšených čtveřic. Markus Eisenbichler, jenž zvítězil rovněž v individuálním závodu na velkém můstku, tak získal v Seefeldu třetí zlato. Čeští reprezentanti obsadili deváté místo a do finálového druhého kola se neprobojovali.

Seefeld/Rakousko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost německých skokanů | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

Kvarteto Karolína Indráčková, Viktor Polášek, Štěpánka Ptáčková a Roman Koudelka porazilo v úvodním kole čtyři soupeře, avšak za postupovou osmou pozicí Italů zaostalo o 2,6 bodu. Čeští reprezentanti dopadli stejně jako na předloňském šampionátu v Lahti.

Favorizovaní Němci po prvním kole vedli před Rakouskem jen o necelé čtyři body, ale poslední muž na nájezdové věži Karl Geiger pak už měl k dobru více než patnáctibodový odstup a zisk titulu s přehledem potvrdil. Za domácí čtveřicí získali ve vyrovnaném souboji bronz Norové.

Soutěž smíšených skokanských družstev Němci na MS vyhráli potřetí za sebou, pouze při premiéře před šesti lety dominovalo Japonsko. Letos vítězný tým vytvořili Eisenbichler, Geiger, Katharina Althausová a Juliane Seyfarthová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme