Větrný závod ve skocích na lyžích vyhrál Kobajaši. Hlava a Koudelka bodovali na 18. a 19. místě

Jednokolový závod Světového poháru skokanů na lyžích ve finské Ruce vyhrál v těžkých povětrnostních podmínkách Japonec Rjoju Kobajaši. Čeští reprezentanti Lukáš Hlava a Roman Koudelka bodovali na 18. a 19. místě.

Ruka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rjoju Kobajaši

Rjoju Kobajaši | Zdroj: Reuters

Skokany v Kuusamu trápil vítr, kvůli němuž byla několikrát přesunuta původně na pátek plánovaná kvalifikace, jež byla nakonec úplně zrušena. Do závodu tak nastoupilo všech 65 skokanů, kteří absolvovali pouze jedno kolo.

To vyšlo nejlépe Kobajašimu, jenž před týdnem v úvodním závodu sezony ve Wisle obsadil historické třetí místo. Dnes své maximum ještě vylepšil a díky prvnímu vítězství v kariéře vede po dvou závodech Světového poháru.

Není kde trénovat, stěžují si skokani. Můstky v Harrachově nefungují, v Liberci vázne dohoda na nájmu

Dvaadvacetiletý Japonec dnes skočil 138,5 metru. Sice o dva metry méně než polský obhájce prvenství ve Světovém poháru Kamil Stoch, ale díky lepšímu stylu porazil Kobajaši trojnásobného olympijského vítěze o 2,1 bodu. Třetí skončil Stochův krajan Piotr Žyla.

Hlava s Koudelkou navázali na bodovaná umístění z Wisly a oproti závodům v Polsku, kde byli v závěru třetí desítky, si polepšili. Zkrácený závod se naopak nepodařil Viktoru Poláškovi, jenž byl ve Wisle jako nejlepší z Čechů dvanáctý, dnes ale obsadil až 51. pozici. Nebodoval ani 54. Čestmír Kožíšek.

Na prázdno vyšel i překvapivý vítěz z Wisly Jevgenij Klimov. Ruský skokan obsadil 31. místo a alespoň bod mu unikl o jednu desetinu.
Další závod je v Ruce na programu v neděli.