Sledge hokejisté slaví první výhru na olympiádě, dokázali přehrát Japonce

Čeští sledge hokejisté porazili v závěrečném utkání základní skupiny B na paralympijských hrách 3:0 Japonsko a připsali si první vítězství v Pchjongčchangu. Boj o konečné páté místo, které obsadili na předchozích hrách ve Vancouveru a Soči, zahájí svěřenci trenéra Jiřího Břízy ve středu proti Švédsku.

Pchjončchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští sledge hokejisté v souboji s Japonskem

Čeští sledge hokejisté v souboji s Japonskem | Zdroj: Reuters

Čeští sledge hokejisté po porážkách s domácí Koreou a favorizovanými USA šli do dnešního utkání už bez šance na postup do semifinále.

Pchjongčchang Lucie Výborné: V českém sledge hokejovém týmu spolu hrají skladník, laborant i student

Po bezbrankové první třetině je poslal do vedení Pavel Kubeš, jenž ještě v závěrečné 45. minutě při power play soupeře uzavřel skóre do prázdné branky. Druhý gól vstřelil v 34. minutě kapitán Zdeněk Šafránek.

Češi tak v základní skupině obsadili třetí místo a ve středu je v čtvrtém duelu během čtyř dnů čekají Švédové. Ti skončili ve skupině A poslední bez bodu se skóre 1:22.