Slovenská sjezdařka Petra Vlhová je před olympiádou ve formě. Strachové přeje do mateřství vše nejlepší

Československo neexistuje už skoro čtvrtstoletí a v mnoha sportech toho můžeme litovat. Jen si to představte: v hokejové reprezentaci by spolu mohli hrát Pastrňák s Chárou, ve fotbalové Kadeřábek s Hamšíkem a na cyklistických šampionátech by si pomáhali König se Saganem. Ještě v minulé sezóně se trochu oživovaly federální časy i ve slalomech Světového poháru alpských lyžařů.

Záhřeb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová (uprostřed) a třetí Šárka Strachová na stupních vítězů v Záhřebu | Zdroj: Reuters

Řada cizinců si to asi ani neuvědomila, včetně moderátorky na Světovém poháru v Záhřebu, ale 3. leden 2017 byl velkým dnem pro československé lyžování, protože na stupních vítězů nebyly jen dvě Slovenky Veronika Velez Zuzulová s Petrou Vlhovou, ale jak vítězná Zuzulová v rozhovoru připomněla, pocity měla ještě krásnější, protože je doprovázela Češka Šárka Strachová.

Začíná éra bez Strachové. České alpské lyžování pravděpodobně čekají hubenější roky

Číst článek

Jenže tohle už je minulost. Teď už se po sjezdovkách z tří elitních slalomářek prohání jen Petra Vlhová.

„Samozřejmě, že mě to mrzí. Rozhodla se skončit, bylo to její rozhodnutí a já jí přeji jen to nejlepší do toho druhého života,“ uvedla Vlhová o konci kariéry české kolegyně.

Šárka Strachová totiž po minulé sezóně ukončila kariéru a teď očekává narození prvního potomka. K tomu se Veronika Velez Zuzulová vážně zranila a po operaci přetrženého zkříženého vazu v koleni teprve začíná s tréninkem, takže na špičkové výsledky v alpském lyžování je teď Petra Vlhová za bývalou federaci sama.

Alpské země nás musí respektovat, říká Strachová. Slalom v Záhřebu ovládla se dvěma Slovenkami

Číst článek

„Já to neřeším a vůbec se na to takhle nedívám, že to je teď celé na mně. Ano, jsem tam jediná, ale budu se starat sama o sebe a uvidíme, jak to dopadne,“ dodala Vlhová.

To, co se zatím stihlo stát, není vůbec špatné. Právě dvaadvacetiletá Slovenka vyhrála úvodní slalom nové sezóny v Levi, a tak by se mohla s optimismem dívat i na únorové olympijské hry v Koreji.

Mimochodem, olympijskou medaili v alpském lyžování ještě žádný slovenský lyžař nezískal, na rozdíl od bronzových Češek Olgy Charvátové-Křížové a Šárky Strachové, tak třeba se to už za pár měsíců změní.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme