Snáším špatně, když nemůžu nic dělat, říká uzdravená Samková. Na olympiádu se připraví v cizině

Má za sebou operaci ramene, kvůli které nemohla šest týdnů pořádně trénovat. Teď už je snowboardcrossařka Eva Samková v plné kondici a připravuje se na sezonu, která vyvrcholí zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu. Trénink absolvuje rodačka z Vrchlabí v Jižní Americe a na Novém Zélandu. Do ideální formy jí kromě snowboardu má dostat i longboard.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Snáším hodně špatně, když nemůžu nic dělat,” tvrdí snowboardcrossařka Eva Samková. I proto je ráda, že už se opět může naplno připravovat na další sezonu. A v přípravě momentálně sází i na longboard. „Pohyb přes boule je hodně podobný. Snowboard člověku dovolí to trochu víc šulit, o to je trénink na longboardu lepší,” popisuje. 

Přípravě momentálně podřizuje téměř vše. A tak není divu, že po pouhých třech dnech dovolené opět vyráží trénovat - tentokrát do Argentiny, do Chile a na Nový Zéland. „Zéland je moje srdcová záležitost,” přiznává. „Tamní příroda je neskutečná.” 

Ani v tak krásné přírodě ale trénink nebude zanedbávat. Rozhodně plánuje především jezdit. „Máme tam snowpark a pár skoků, především se ale na Zélandu chci rozjezdit,” říká Eva Samková.

Po Soči přišlo vyhoření 

První závod Světového poháru na Evu Samkovou čeká už v září, skutečná sezóna pro ni ale začne až v prosinci. Jejím vrcholem letos samozřejmě budou především olympijské hry, které se v únoru uskuteční v jikororejském Pchjongčchangu.

Čeští fanoušci toho přitom od Evy Samkové očekávají hodně. Na minulých olympijských hrách totiž získala zlatou medaili. „Na jednu stranu to bylo hrozné. Dodnes říkám, že jsem k medaili trochu přišla jako slepý k houslím,” přiznává sportovkyně. 

A tak možná není divu, že krátce po Soči přišlo vyhoření. „Nejhorší bylo, že jsem chtěla vyhrát, protože mě to bavilo - a s výhrou jsem pak neuměla pracovat. Na všechno jsem po výhře kývala, chtěla jsem všem vyhovět, a najednou jsem zjistila, že jsem nestihla odjet ani trénink. Nebavilo mě to,” popisuje. 

Jak se jí povedlo opět se „nahodit” a mít ze sportu radost? I na to se Lucie Výborná Evy Samkové zeptala.

Alžběta Švarcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme