Eva Samková na MS ovládla kvalifikaci, Hopjákové ani mužům se nedařilo
Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossu na mistrovství světa v Park City. Dvojnásobná olympijská medailistka předčila v Utahu všech 26 soupeřek včetně krajanky Venduly Hopjákové, která skončila poslední a nepostoupila.
„Trénink šel líp než jízda. Kvalifikační jízda nebyla špatná, ale start se mi opravdu nepovedl, skoro jsem se tam zasekla a řešila jsem správné postavení. Dostala jsem se z toho a i tak se mi podařilo vyhrát,“ řekla Radiožurnálu po vítězné kvalifikaci Eva Samková.
Eva Samková trenérkou. Před mistrovstvím světa bude snowboardcross učit děti
Číst článek
Češka porazila o 62 setin Nelly Loccozovou z Francie, třetí Britka Charlotte Bankesová už měla více než sekundový odstup. Čtvrtá skončila olympijská vítězka z Pchjongčchangu Michela Moioliová z Itálie a pátá byla americká obhájkyně titulu Lindsey Jacobellisová, pětinásobná světová šampionka.
Samková vyhrála kvalifikaci na olympijských hrách v Soči 2014, kde triumfovala, i loni před ziskem bronzu v Pchjongčchangu. Na MS byla v kvalifikaci nejrychlejší v Sierra Nevadě 2017 i v Kreischbergu 2015, ale na medaili z šampionátu ještě nikdy nedosáhla.
Vyřazovací jízdy zahajovací disciplíny šampionátu ve snowboardingu a akrobatickém lyžování jsou na programu v pátek.
Ze čtveřice českých mužů se do osmifinále nekvalifikoval ani jeden. Nejlepší byl na 39. místě Jan Kubičík, za postupovou 32. pozicí zaostal o 1,61 sekundy. Jakub Žerava, Radek Vintr a Matouš Koudelka se seřadili na 43. až 45. místě.
Z první pozice půjde do osmifinálových jízd Ital Emanuel Perathoner, francouzský obhájce titulu a dvojnásobný olympijský vítěz Pierre Vaultier na start po těžkém pádu v tréninku nenastoupil.