Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossařek, do vyřazovacích jízd postoupila také Hopjáková

Snowboardcrossařka Eva Samková vykročila za obhajobou křišťálového glóbu suverénním vystoupením v kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru v Montafonu. Úřadující mistryně světa vyhrála v Rakousku první kvalifikační jízdu a s přehledem postoupila do pátečního závodu.

Montafon/Rakousko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Trénink se jí přitom příliš nevydařil. „Odsýpalo to tady pomalu, a než jsem se dostala do starťáku, měla jsem čas tak akorát na jednu jízdu, kterou jsem navíc dala s pádem. Takové situace ale znám z minulosti, takže jsem se tím nenechala rozhodit,“ popisovala Samková na facebooku.

Samková v nové sezoně testuje novinky, do týmu vzala Kašpara, který připravoval běžky Koukalové

Číst článek

 „Vyšla nám skvěle máza. Moje jízda nebyla nic krásného, dost věcí se mi nepovedlo. Vyhrála jsem o necelé dvě desetiny a myslím, že právě máza rozhodla,“ chválila své servismany olympijská šampionka ze Soči.

Přímý postup z první osmičky těsně unikl Vendule Hopjákové. I devátá žena úvodního kola si ale účast v závodu nakonec zajistila. Česká olympionička se sice ve druhé jízdě na rozdíl od některých soupeřek nezlepšila, výkon z prvního kola ji ale zařadil na postupové 13. místo. „Holkám se dařilo nadmíru. Obě děvčata chybovala, máme tedy co napravovat, ale výsledek je skvělý,“ radoval se trenér Marek Jelínek.

Mužům se v Rakousku kvalifikace nevydařila. Nováček v seniorské kategorii Matouš Koudelka obsadil 40. místo, Jan Kubičík, jenž první jízdu nedokončil, skončil na 55. příčce.

„Kluci doplatili na těžký a složitý start. Spolu s dalšími trenéry jsme žádali u organizátorů změnu trati, ale nepovedlo se. Musím vyzdvihnout Matoušův výkon, protože se jedná o jeho první závod ve Světovém poháru mezi muži,“ dodal Jelínek.

Vyřazovací jízdy ve snowboardcrossu jsou v Montafonu na programu v pátek od 13.00.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme