Návrat na snowboard je výzva, říká Ledecká. V Asii si vyzkouší minulou i budoucí olympijskou trať

Po měsíci na lyžích se Ester Ledecká přesunula na snowboard. V týdnu na něm trénovala a po 2 měsících bude opět i závodit, když ji čekají závody Světového poháru v Jižní Koreji.

Pchjongčchang/Jižní Korea Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká | Zdroj: Sport Invest

Ester Ledecká se hned po lyžařském šampionátu přesunula do Asie na olympijské snowboardové tratě. Nejdřív na tu minulou v Jižní Koreji a příští týden pojede tu budoucí v Číně.

Užívala jsem si to a s každou bránou jsem se pomazlila, říká po kombinačním závodě Ledecká

Číst článek

„Mám to hezky seřazené za sebou. Těším se na snowboard, hodně dlouhou dobu jsem na něm nestála, je to výzva, za jak dlouho se mi povede dostat se do své pohody,“ řekla Radiožurnálu.

Za pár dní to bude přesně rok, co získala v Koreji své dvě olympijské zlaté medaile, ale nostalgii nečeká.

„Nějak to neprožívám. Mám radost, že jsem tam byla, je to krásný kopec a dobrý sníh. Uvidíme, jestli nám vyjde počasí. Myslím, že by to mohlo být moc hezké,“ těší se dvojnásobná olympijská vítězka na asijské závody.

Ester Ledecká zatím jela tuto zimu podstatně více závodů na lyžích, s výsledky může být spokojená, ale nijak jásat. Na velké oslavy by to na konci sezóny mohlo být právě díky snowboardu, na kterém by počtvrté v řadě mohla získat Velký křišťálový glóbus za vítězství v paralelních disciplínách, popřípadě ten malý za obří slalom.

„Myslím, že šance je hodně malá. Záleží, jestli budu schopná rychle přepnout a dohnat holky, protože mají slušný náskok“ uvědomuje si Ester Ledecká.

Mezi snowboardistkami je díky prosincovým závodům v pořadí paralelního obřího slalomu druhá, ale protože nemá odjeté žádné slalomy, patří jí v celkovém hodnocení až šesté místo.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme