Sprint biatlonistek v Kontiolahti ovládla Darja Domračevová. Nejlepší z Češek byla šestá Veronika Vítková

Sprint ve finském Kontiolahti ovládla Běloruska Darja Domračevová. Za ní dojela o půl sekundy Franziska Hildebrandová z Německa. Bronz brala Italka Lisa Vittozzi. Nejlepší z Češek byla šestá Veronika Vítková.

Kontiolahti Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Darja Domračevová ve finském Kontiolahti | Zdroj: ČTK

Vítková byla na obou svých střeleckých položkách bezchybná a celou dobu se držela v popředí závodu. Nakonec to stačilo na šesté místo.

Na olympiádu nesměl, hned další závod však Šipulin vyhrál. Nejlepší Čech Moravec byl ve sprintu 20.

Číst článek

Druhou nejlepší Českou byla Jessica Jislová. Ta ani jednou nechybovala na střelnici, ale především kvůli pomalému běhu to stačilo jenom na 22. příčku. Dalšími českými zástupkyněmi byly 50. Eva Puskarčíková a až 87. Veronika Zvařičová.

Pro vítězství si i přes jednu chybu na střelecké položce doběhla Darja Domračevová. Stříbrná skončila Franziska Hildebrandová, která ještě po druhé střelecké položce měla na běloruskou soupeřku víc než 16sekundový náskok. Do cíle ale dojela s půlsekundovou ztrátou. Bronz bere Liza Vittozzi z Itálie.

Vedoucí žena Světového poháru Kaïsa Mäkäräinenová si pojistila své vedení v průběžném hodnocení, když dojela s dvěma chybami na střelnici a především díky vynikajícímu běhu na desáté příčce.

V sobotu je na programu nejdříve závod dvojic a poté ještě soutěž smíšených štafet. V neděli se muži i ženy pustí do závodu s hromadným startem. Toho se účastní 30 nejlepších z celkového pořadí Světového poháru.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme