Sprint biatlonistek vyhrála Kuzminová, Vítková doběhla na 11. místě

Sprint žen v norském Holmenkollenu ovládla slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová před druhou Běloruskou Darjou Domračevovou. Třetí místo vybojovala Julia Džimová z Ukrajiny. Nejlépe se z českých závodnic umístila Veronika Vítková, která obsadila 11. místo.

Holmenkollen/Norsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková odjíždí ze střelnice

Veronika Vítková odjíždí ze střelnice | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Kuzminová vítězstvím ve čtvrtečním sprintu zdramatizovala souboj o celkové prvenství ve Světovém poháru. Vedoucí ženě průběžného pořadí Fince Mäkäräinenové se totiž závod vůbec nepovedl a skončila až na 40. místě.

Trojnásobná olympijská medailistka z Pchjongčchnagu Kuzminová sice na rozdíl od druhé Domračevové a třetí Džimové jednou chybovala na střelnici, ale skvělým během si zajistila první místo. Překvapivým výsledkem bylo páté místo Japonky Tačizakiové.

Veronika Vítková bojovala o umístění v první desítce, ale jedna střelecká chyba ji nakonec odsunula na 11. příčku. Její reprezentační kolegyně Eva Puskarčíková poprvé v sezoně zastřílela čistě a umístila se na 18. místě. Jessica Jislová skončila se dvěma chybami jedenasedmdesátá.

V osmé desítce byla i Markéta Davidová, která se k týmu vrátila po úspěšném vystoupení na juniorském mistrovství světa. Juniorská světová šampionka si závod „odstřelila" třemi chybami vleže a jednou minelou vestoje.

Závody SP v biatlonu v Oslu - sprint:

Ženy (7,5 km):

1. Kuzminová (SR) 21:31,8 (1 trest. okruh), 2. Domračevová (Běl.) -8,9 (0), 3. Džymová (Ukr.) -29,2 (0), 4. Dunkleeová (USA) -35,7 (0), 5. Tačizakiová (Jap.) -43,6 (0), 6. Hildebrandová (Něm.) 46,2 (0), 7. Jurlovová-Perchtová -50,3 (0), 8. Kajševová (obě Rus.) -55,4 (1), 9. I. Fialková (SR) -1:00,4 (0), 10. Vittozziová (It.) -1:05,1 (1), 11. Vítková -1:08,3 (1), ...18. Puskarčíková -1:20,2 (0), 71. Jislová -2:48,5 (2), 79. Davidová -3:14,4 (4), 88. Zvařičová (všechny ČR) -3:56,6 (2).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 22 závodů): 1. Kuzminová 673, 2. Mäkäräinenová (Fin.) 667, 3. Domračevová 581, 4. Dahlmeierová (Něm.) 579, 5. Wiererová (It.) 570, 6. Vítková 513, ...29. Puskarčíková 199, 54. Jislová 72, 83. Zvařičová 9, 87. Davidová 8.

tat, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít