Nejlepší výsledek za poslední roky. České biatlonistky braly ve štafetě bronz

Česká štafeta ve složení Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková si v německém Oberhofu dojela pro třetí místo. Vyhrály Rusky následované Německem. Jedná se o největší úspěch české štafety za poslední dva roky.

Oberhof Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České biatlonistky vybojovaly ve štafetě třetí místo

Češky braly ve štafetě v Oberhofu bronz | Foto: Petr David Josek | Zdroj: ČTK/AP

Kalamita v Oberhofu. Pořadatelé biatlonového SP musí narychlo odklízet sníh

Číst článek

Závod poznamenalo silné sněžení a vítr, navzdory nepřízni počasí se ale biatlonistky dočkaly velké divácké podpory. 

Česká štafeta nastoupila do závodu ve složení Lucie Charvátová, Veronika Vítková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková.

Se závodním číslem jedna vyjela do závodu štafeta Itálie. V její sestavě chyběla lídryně Světového poháru Dorothea Wiererová, závod tak za Itálii rozjela vítězka sprintu i stíhačky Lisa Vittozziová. České barvy na prvním úseku hájila Lucie Charvátová, která odstartovala ze třetí řady. 

'Skvělá střelba'

Závodnice jely pohromadě a dojely tak až na první střelbu. Tam si suverénně počínala jak Italka Vittozziová, tak Češka Lucie Charvátová, která českou štafetu posunula na druhé místo právě za vedoucí Italku. Běžecky ale Charvátová ztratila a ještě před druhou střelbou se před ni dostaly štafety Ruska, Francie, Švédska i Polska. Po střelbě ale bylo ještě hůře, protože Charvátová musela na trestné kolo a klesla tak na 14. místo.

Chyb na střelnici se nevyvarovala ani Nicole Gontierová, která jela na druhém úseku za Itálii a musela na trestné kolo. Nevydařila se jí ani stojka a italská štafeta tak klesla až na 17. místo.

Veronika Vítková na první střelbě dvakrát dobíjela, na druhé zastřílela bezchybně a odjížděla dvanáctá.

Na čele se držela štafeta Německa, kterou tam posunula Franziska Hildebrandová.

Na třetím úseku zvládla skvěle obě střelby Markéta Davidová a vytáhla českou štafetu na průběžnou čtvrtou pozici se ztrátou deseti sekund na třetí Francouzku Justinu Braisazovou. Naopak německá závodnice musela třikrát opravovat a dotáhla se na ni biatlonistka z Ruska.

Do závěrečného úseku vyjela Eva Puskarčíková na čtvrtém místě za vedoucím Německem, druhým Ruskem a se ztrátou necelých šesti vteřin na třetí Francii.

Puskarčíková ale předvedla skvělou střelbu a po poslední položce vyjela zároveň s druhým Německem. Pro první místo si jely Rusky.

Ty nakonec vedení uhájily, stejně jako Německo druhé místo před Českou republikou. Puskarčíková musela v závěru ještě odrážet útok norské štafety.

Odrazila ho ale úspěšně a český tým tak mohl slavit největší úspěch štafety za poslední dva roky. Poslední stupně vítězů Češky vybojovaly v roce 2017, když skončily třetí v Pchjongčchangu.

„No my jsme nadšené, my jsme spokojené, protože holky ten konec dotáhly do naprostého maxima. Je to sladké. Chutná to téměř jako vítězství,“ líčila své dojmy po závodě biatlonistka Lucie Charvátová pro Radiožurnál.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo) - štafety:
Ženy (4x6 km):
1. Rusko (Pavlovová, Vasilevová, Kuklinová, Jurlovová-Perchtová) 1:18:46,3 (0 trestných okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Horchlerová, Hildebrandová, Preussová, Herrmannová) -33,5 (2+10), 3. ČR (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková) -36,7 (1+6), 4. Norsko -50,6 (0+9), 5. Francie -1:08,4 (3+15), 6. Slovensko -2:45,0 (3+11).

krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme