Stíhačku biatlonistek v Anterselvě vyhrála Dahlmeierová, Vítková skončila sedmá

Stíhací závod žen v italské Anterselvě ovládla německá biatlonistka Laura Dahlmeierová. O sedmnáct vteřin za ní zaostala domácí závodnice Dorothea Wiererová, třetí skončila Darja Domračevová z Běloruska. Mezi Češkami si nejlépe vedla Veronika Vítková, která obsadila sedmou příčku.

Anterselva/Itálie (Aktualizováno: 14:14 20. 1. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laura Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová | Zdroj: Reuters

Dahlmeierová startovala ze druhého místa, připsala si jen jednu chybu na střelnici, předvedla osmý nejrychlejší běh a s více než sedmnáctivteřinovým náskokem si doběhla pro druhé vítězství v aktuální sezoně Světového poháru.

V boji o stříbro ztratila Dorothea Wiererová před cílovou rovinkou hůlku. Běloruska Darja Domračevová, která ji soupeřce přišlápla, sportovně přestala finišovat a nechala Italku dojet druhou.

Vítková chybovala jednou v první i druhé položce vleže a v polovině závodu byla dvanáctá. Na první stojce mířila přesně a posunula se zpět do desítky na deváté místo. Další nepřesnost sice přišla na poslední střelbě, ale chybovaly i ostatní závodnice a Vítková v závěru dokázala vybojovat sedmé místo.

Oproti sprintu si pohoršily také Jessica Jislová, která klesla z 15. na 32. místo, a Eva Puskarčíková z 23. na 30. příčku. Jediný posun vzhůru zvládla Markéta Davidová, která startovala 46. a dojela na 39. místě.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Dahlmeierová (Něm.) 29:45,0 (1 tr. okruh), 2. Wiererová (It.) -17,3 (2), 3. Domračevová (Běl.) -20,2 (2), 4. Eckhoffová (Nor.) -1:09,9 (4), 5. Mäkäräinenová (Fin.) -1:18,4 (2), 6. Višněvská (Kaz.) -1:20,1 (0), 7. Vítková (ČR) -1:27,5 (3), 8. Bescondová (Fr.) -1:30,8 (3), 9. Vittozziová (It.) -1:32,9 (1), 10. Preussová (Něm.) -1:35,8 (2), ...30. Puskarčíková -3:17,4 (3), 32. Jislová -3:30,0 (3), 39. Davidová (všechny ČR) -3:53,1 (4).

tat, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít