V Rusku byl kvůli počasí zrušen superobří slalom žen. Shiffrinová díky tomu ovládla celkové pořadí

Kvůli hustému sněžení byl zrušen sobotní superobří slalom Světového poháru lyžařek v Krasnaje Poljaně. Americká sjezdová lyžařka Mikaela Shiffrinová díky tomu ovládla celkové pořadí seriálu, protože sedm závodů před koncem má na prvním místě průběžného pořadí náskok 719 bodů, který je pro její soupeřky již nedostižný.

Tento článek je více než rok starý.

Krasnaja Poljana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová | Zdroj: Reuters

Stejně jako veškerý předchozí program tréninků v ruském středisku, tak i sobotní závod byl kvůli špatnému počasí zrušen. Důvodem je husté sněžení, které znemožňuje konání rychlostní disciplíny kvůli viditelnosti a bezpečnosti závodnic.

Ohroženo je i konání nedělního závodu, u toho je však stále naděje, že se počasí umoudří a lyžařky budou moci na svah vyjet.

Pro americkou reprezentantku Mikaelu Shiffrinovou šlo o formální potvrzení třetího triumfu v kariéře, protože v Rusku totiž stejně jako její největší soupeřka Slovenka Petra Vlhová neměla v plánu startovat.

Obě se připravují na slalomářské závody ve Špindlerově Mlýně, které jsou na programu příští týden.

Třiadvacetiletá Shiffrinová navázala na triumfy z předchozích dvou sezon, na kontě má také šest malých glóbů za vítězství ve slalomu. Americká reprezentantka má ve sbírce také pět titulů ze světových šampionátů a dvě zlaté olympijské medaile.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme