Norský lyžař Svindal slaví vítězství v superobřím slalomu, dostal se do čela Světového poháru

Aksel Lund Svindal vyhrál popáté v kariéře superobří slalom ve Val Gardeně a připsal si první vítězství v sezoně. Pětatřicetiletý sjezdař se díky tomu dostal do čela Světového poháru před Rakušana Marcela Hirschera, jenž v Itálii nestartuje.

Val Gardena Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aksel Lund Svindal zvítězil v supeobřím slalomu  ve Val Gardeně.

Aksel Lund Svindal zvítězil v supeobřím slalomu ve Val Gardeně. | Foto: Alessandro Garofalo | Zdroj: Reuters

Dvojnásobný olympijský vítěz Svindal porazil na klasické sjezdovce Saslong o pět setin sekundy Itala Christofa Innerhofera. Na třetím mstě skončil vítězův krajan Kjetil Jansrud a úspěšný norský den stvrdili pátý Aleksander Aamodt Kilde a osmý Andrian Smiseth Sejersted.

„To je skoro jako v běžeckém lyžování,“ poukázal Svindal s úsměvem na dominanci kolegů klasiků.

Norský velikán zvítězil necelý měsíc po operaci palce na ruce. Bylo to dobré. Kromě olympiád a dalších velkých šampionátů už nemůžu moc riskovat, ale dnes jsem našel tu správnou rovnováhu. Jel jsem rychle, ale ne tak, abych vypadl, pochvaloval si.

Svindal zaznamenal 35. vítězství v SP, přičemž rovnou pětinu si připsal ve Val Gardeně, kde vyhrál také dvakrát sjezd. Ten se jede v sobotu a pětinásobný mistr světa se v něm může pokusit o vítězný double, který se mu povedl v roce 2016.

Run of the Day: Sensational Svindal shows class in Val Gardena Super-G | @Skiset ❄🏂

WATCH: bit.ly/2QUe28T

14:45 – 14. 12. 2018

1 6

SP ve sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie):
Muži - superobří slalom: 1. Svindal (Nor.) 1:28,65, 2. Innerhofer (It.) -0,05, 3. Jansrud (Nor.) -0,27, 4. Clarey (Fr.) -0,65, 5. Kilde (Nor.) -0,66, 6. Ferstl (Něm.) -0,82, 7. Mayer (Rak.) -0,83, 8. Sejersted (Nor.) -0,87, 8. Reichelt (Rak.) -0,92, 10. Sander (Něm.) -1,03.
Průběžné pořadí super-G (po 3 z 8 závodů): 1. Svindal 205, 2. Jansrud 186, 3. Caviezel (Švýc.) 164, 4. Franz 140, 5. Kriechmayr (oba Rak.) 136, 6. Kilde 127.
Průběžné pořadí SP (po 8 ze 41 závodů): 1. Svindal 297, 2. Hirscher (Rak.) 280, 3. Franz 260, 4. Caviezel 251, 5. Kriechmayr 231, 6. Jansrud 223.