Čechům se premiéra ve Světovém poháru v Big Airu nevydařila. Na domácí půdě skončili v kvalifikaci

Pro české jezdce skončila premiéra závodu Světového poháru v lyžařském Big Airu na domácím území v kvalifikaci. V Deštném v Orlických horách, kde je na programu finále disciplíny, se z šestice Čechů nejlépe vedlo Štěpánu Hudečkovi, který obsadil celkově 28. místo.

Deštné v O.h. Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matěj Švancer | Zdroj: Profimedia

Šestnáctiletý Hudeček při svém prvním startu mezi elitou dostal za druhý skok 64,75 bodu a v první kvalifikační skupině byl třináctý. Nevešel se ale mezi nejlepší čtyři, kteří postoupili přímo do finále, ani mezi další šestici pro semifinále.

Za dva roky v Pekingu, teď v Deštném. České publikum uvidí Big Air, novou olympijskou disciplínu

Číst článek

Největší tuzemská naděje Matěj Švancer obdržel v druhé kvalifikační skupině za první skok 61,75 bodu, skončil v ní šestnáctý a celkově obsadil 29. místo. Nevedlo se ani čtveřici Vojtěch Breský, Radek Palkoska, Jan Ferbr a Vojtěch Ševeček.

Nejlepší výkon předvedl Španěl Thibault Magnin, který získal od rozhodčích 93,5 bodu. Vedoucí muž disciplíny Nor Birk Ruud měl o bod méně.

Závod žen byl nejdříve přeložen na sobotu a posléze kvůli obavám o bezpečnost zrušen. Vítězkou malého křišťálového glóbu za Big Air se tak poprvé v kariéře stala Švýcarka Giulia Tannová.

Muži budou mít dle rozpisu sobotní semifinále od 18 hodin a o dvě hodiny později začne finále.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme