Biatlonista Krupčík se vrací do Světového poháru, část karantény strávil v hypoxickém pokoji

Pozitivní test neměl, byl zdravý, jenže kvůli nemoci spolubydlícího z reprezentace se po Novém roce na Světovém poháru neukázal. Teď se biatlonista Tomáš Krupčík vrací. Do závodů v italské Anterselvě naskočí přímo z karantény, během které ale nezahálel.

Anterselva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Krupčík na mistrovství světa. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík | Zdroj: ČTK

Tomáš Krupčík je velkým milovníkem poezie, takže by možná kdekdo čekal, že nudu v karanténě zabíjel právě básněmi. Tentokrát na ně ale nebyl čas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonista Tomáš Krupčík strávil část karantény v hypoxickém pokoji. Více v příspěvku Davida Nyče

„Četba moc nebyla. Neměl jsem úplně striktní karanténu, třeba na trénink jsem se pohyboval sám, když jsem se jel projet na Jizerky. V druhé půlce už jsme trávili čas v hypoxických pokojích,“ popsal Krupčík Radiožurnálu.

Aby nic neponechal náhodě, na pár dní se přestěhoval na základnu Českého biatlonu v Jablonci. Do pokoje, ve kterém i v noci ve spánku dýchal o něco řidší vzduch, podobný tomu ve vyšší nadmořské výšce v Anterselvě.

„Na pohled by ho člověk nerozeznal od obyčejného pokoje, ale je to napojené na nějakou vzduchotechniku. Takže je tam vzduch, který je chudší na kyslík, než je běžné v atmosféře. Je to relativně nepříjemné, člověk se úplně dobře nevyspí, ale dá se to zvládnout. Dá se i konkrétně nastavit nadmořská výška, kterou to simuluje,“ říká s předstihem aklimatizovaný Tomáš Krupčík.

Návrat do Světového poháru prožije ve vytrvalostním závodě mužů, který začne v Südtirol aréně v pátek ve 13.15.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme